Ünlü&Co yatırım bankası çalışması için yetki verdi

  • Haberler

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Ünlü Yatırım Holding, yatırım bankası çalışmaları için PwC’yi yetkilendirdiğini duyurdu.

Ünlü Yatırım Holding daha önce açıkladığı yatırım bankası hedefi için yeni bir adım attı.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada 17 Haziran tarihli yönetim kurulu toplantısında yatırım bankası kurulmasına ilişkin olarak; gerekli her türlü fizibilite çalışmalarının yapılması ve bu kapsamda resmi ve özel kurum ve kuruluşlar nezdindeki gerekli her türlü iş ve işlemin gerçekleştirilmesi için PwC Yönetim Danışmanlığı A.Ş’nin yetkilendirildiği duyuruldu.

Ünlü&Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut Ünlü halka arzdan sonra hedeflerinin 1-1,5 yıl içinde yatırım bankası projesine yönelmek olduğunu söylemişti.

Halka arzın yüzde 82’lik kısmını şirkete sermaye artırımı olarak koyacaklarını söyleyen Ünlü, şu ifadeleri kullandı:

“4 ana iş dalında faaliyet gösteriyoruz. Yatırım bankası gelecek ve bizim iş modelimiz değişecek diye bir şey yok. Tam tersine yapı taşı gibi düşünmek gerekir. Yapı taşlarını ekleyip ürünlerimizi geliştiriyoruz. Önümüzdeki 12 ila 18 ay içerisinde en geç bu adımı atmış oluruz. O arada kaynakları değerlendiriyor olacağız. Çeşitli ürün dallarında bu kaynaklarımızı kullanacağız ve karlılığımızı büyüteceğiz. Böylece daha kuvvetli bir sermaye ile banka kurulmuş olacak.”

Ünlü Yatırım Holding, Haziran ayı içerisinde Borsada işlem görmeye başlamıştı.

Ünlü&Co hakkında;

Dundas Ünlü & Co M&A danışmanlığı yapan bağımsız bir firma olarak kuruldu. Türkiye piyasalarına yatırım yapacak yabancı yatırımcılara danışmanlık hizmeti sunmak üzere 1996 yılında İstanbul’da Dundas Ünlü & Co olarak kurulan firmamız, Türkiye’de şirket satın alma ve birleşmeleri alanında ilk işlemleri gerçekleştiren ve bu alanın gelişimine öncü olan bir kuruluş olarak sektörde yükseldi.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster