VBT Yazılım bugün işleme başlıyor!

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

VBT Yazılım halka arzının tamamlanması sonrası bugün borsada işleme başlayacak? Hangi pazarda işlem görecek? Maksimum emir ne kadar?

VBT Yazılım VBT Yazılım A.Ş, VBTYZ.E işlem koduyla 12/07/2021 tarihinden itibaren (BUGÜN) Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacaktır (Baz Fiyat: 12,48 TL; Maksimum Emir Değeri: 1.000.000 TL).

VBT Yazılım halka arz sonuçları

Halka arz geliri ile ne yapılacak?

Şirket halka arzdan gelicek gelirrin %15 ile şirket satın alma fırsatlarının değerlendirmesinde, %20’si ile Ar-Ge faaliyetlerinin ileştrilmesi ve yeni bir Ar-Ge merkezinin kurulması, %40 ile mevcut ofisleri büyütme ve yeni ofis açmada (yurtiçi yurtdışı) kullanılmasında, %25 ile de işletme sermayesi ihtiyacının karşılanmasında kullanılması planlıyor.

Şirket hakkında;

Vbt Yazilim A.S. Türkiye’deki İstanbul ‘de merkez ofisi ile bir girişimdir. Elektronik Mağazaları sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. 24. Haziran 1993 tarihinde kuruldu. Şu anda toplam 250 (2021) çalışanı bulunmaktadır. Şirketin finansal kaynaklarına göre son 10 yılda %20-%25 oranında büyümesi kaydedilmiştir. Şirketin yıllık cirosu 130.000.000 TL‘dir. İstanbul, Ankara ve Adana olmak üzere üç büyük ilde yerel ofisi bulunmaktadır. En büyük şirket hissedarı %71 ile Birol Başaran’dır. Şirket Dünyadaki tüm teknolojik yenilikleri yakından izleyip, bunları kendi geliştirdiği yazılımlarla harmanlayarak, Türkiye’deki müşteri portföyünün hizmetine sunmak ve AR-GE çalışmaları yaparak Türk Mühendis ve Yazılımcıları ile dünya IT pazarında rekabet edebilecek ürün ve hizmetler üretmeyi planlamaktadır.

Halka Arz İşlemlerinde Sermaye Piyasası Aracının % 5 inden Fazlasını Satın alan hiç bir yatırımcı bulunmamakta

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://t.me/borsaistanbulforum

Etiketler:
0 0 oylar
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster