DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 322364-0,55%
İstanbul
25°

AÇIK

KALAN SÜRE

volatil 3 hisseye borsa i̇stanbul’dan tedbir!

Volatil 3 hisseye Borsa İstanbul’dan tedbir!

ABONE OL
08/06/2022 10:11
volatil 3 hisseye borsa i̇stanbul’dan tedbir!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Payları Borsa İstanbul’da işlem gören volatil 3 hisseye Borsa İstanbul tarafından tedbir kararı verildi. Hangi hisseler?

Payları Borsa İstanbul’da işlem gören volatil 3 hisseye Borsa İstanbul tarafından tedbir kararı verildi. Hangi hisseler?

Reysaş Lojistik (#RYSAS)

RYSAS.E payları 08/06/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/07/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Dagi Yatırım Holding (#DAGHL)

VBTS kapsamında DAGHL.E payları 08/06/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 08/07/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek.

Hissede halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Konfrut Gıda (#KNFRT)

KNFRT.E payları 08/06/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/07/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) nedir?

Sermaye Piyasası Kurulu’nun ilgili kararları uyarınca, Borsa İstanbul Pay Piyasasında işlem gören paylarda işlemlerin adil ve dürüst bir şekilde gerçekleşmesinin sağlanması ve yatırımcıların aşırı volatilitenin getirdiği risklerden korunmaları amacıyla Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi devreye alındı. Bu kapsamda ilgili paylarda gerekli koşulların oluşması halinde kademeli olarak ve bir sonraki seviye tedbir uygulanırken önceki seviye tedbirin veya tedbirlerin uygulanmasına devam edilmek suretiyle;

1) 1 ay süre ile birinci seviye “Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı” tedbiri

2) 1 ay süre ile ikinci seviye “Brüt Takas” tedbiri

3) 1 ay süre ile üçüncü seviye “Emir Paketi (Piyasa Emri ve Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması, Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması ve Emir Toplama Bilgi Yayınının Kısıtlanması)” tedbiri

4) 1 ay süre ile dördüncü seviye “Tek Fiyat Yöntemi ile İşlem Görme” tedbiri

5) 1 ay süre ile beşinci seviye “Emir İletim Kanallarının Kısıtlanması (İnternet Emir Yasağı)” tedbiri uygulanıyor.

Hisselere ilişkin alınan tedbir kararları ise Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) duyuruluyor.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi –

Volatil 3 hisseye Volatil 3 hisseye Volatil 3 hisseye
Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;
  • tedbir

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP