DOLAR 18,0814 -0.01%
EURO 18,2455 -0.19%
ALTIN 1.020,24-0,11
BITCOIN 412342-2,06%
İstanbul
28°

AÇIK

KALAN SÜRE

bu şirket temettü dağıtıyor! dağıtım oranı değişti! %10…

Bu şirket temettü dağıtıyor! Dağıtım oranı değişti! %10…

ABONE OL
06/06/2022 15:01
bu şirket temettü dağıtıyor! dağıtım oranı değişti! %10…
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu şirket temettü dağıtıyor! Dağıtım oranı değişti! %10… Borsa İstanbul’da rekor kar payları dağıtılırken bunların sonuncusu oranı güncellenen bu şirketten geliyor! Tüm detaylar ve daha fazlası…

#ISSEN İşbir Sentetik yarın temettü dağıtıyor!

Temettü nasıl alınır?

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, kar payı dağıtımı yapılmadan en az 1 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmemeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer konu da, kar payı verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt kar payı miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde kar payı dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen kar payı ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli kar payı yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen kar payı dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

ISSEN yarın temettü dağıtıyor!

temettü dağıtıyor

– Şirketimiz yönetim Kurulu üyeleri TTK’nın 390. Maddesi uyarınca aşağıda belirtilen hususlarda oybirliği ile karar vermişlerdir.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri II – 14.1 sayılı “Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği” uyarınca hazırlanan 2021 yılı konsolide Bilanço ve Gelir Tablosu’na göre Şirketimizin 2021 yılı ana ortaklığa ait net dönem karı 133.632.873 TL’dir.

Net dönem kârından, Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Şirketimiz Ana Sözleşmesi hükümleri ile Kâr Dağıtım Politikasına uygun olarak, yasal yükümlülükler düşüldükten sonra, Ortaklarımıza brüt %10,00 oranında toplam 14.146.599 TL nakit temettü ödenmesi,

Hissedarlarımıza %10,00 nispetinde ve 1 TL nominal değerde bir adet hisse senedine Brüt 0,10 TL, net 0,09 TL nakit temettü ödenmesinin Olağan Genel Kurulun onayına sunulması hususunda

OY BİRLİĞİ İLE KARAR VERİLMİŞTİR.

Bu hafta temettü dağıtan diğer şirketler;

6 Haziran

MERIT – 0.1350₺ (%0.43)

7 Haziran

ISSEN – 0.0900₺ (%0.38)

8 Haziran

TMPOL – 0.0826₺ (%0.44)

9 Haziran

UNLU – 0.0900₺ (%1.63)

temettü dağıtıyor

Borsa ve kripto haberlerine ilk siz ulaşmak için sitemize abone olmayı ve bildirimleri aktife almayı unutmayınız. Twitterdan takip ederek ve Telegram grubumuza katılarak da piyasa haberlerine ilk siz ulaşabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP