DOLAR 17,2476 0.04%
EURO 17,5759 0%
ALTIN 962,33-0,01
BITCOIN 3529702,12%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

yatırımcısına müjde 1 milyarlık temettünün tarihi kesinleşti!

Yatırımcısına müjde 1 Milyarlık temettünün tarihi kesinleşti!

ABONE OL
09/04/2022 11:11
yatırımcısına müjde 1 milyarlık temettünün tarihi kesinleşti!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Şirketin yapmış olduğu açıklamada temettü dağıtım tarihlerinin kesinleştiği bildirildi. 1 milyar TL temettü dağıtacak olan bu şirket hangisi? Yatırımcısına müjde 1 Milyarlık temettünün tarihi kesinleşti! Yatırımcısına müjde 1 Milyarlık temettünün tarihi kesinleşti!

Yatırımcısına müjde 1 Milyarlık temettünün tarihi kesinleşti!

YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş. YKB, YKBNK

Bankaca toplam 1.000.000.000 TL tutarında nakit kar payı dağıtımına ilişkin ekli 2021 yılı kar dağıtım tablosunun Genel Kurul tarafından onaylandığı ve kar dağıtım tarihinin ilgili düzenlemeler çerçevesinde belirlenmesi hususunda Banka Yönetim Kurulu’nun yetkilendirildiği duyurulmuştu.

Banka Yönetim Kurulu’nun 08.04.2022 tarihli kararı ile kar dağıtım tarihi 13 Nisan 2022 olarak belirlenmiştir.

1 Milyarlık temettünün
1 Milyarlık temettünün

TEMETTÜ ÖDEME TARİHLERİ;

Kar payının şirket tarafından ödeneceği ve payın kar payı hakkı bulunmadan işlem görmeye başlayacağı tarih (kesinleşen). 13.04.2022
(3) Payları Borsa‘da işlem gören pay sahiplerinin hesaplarına giriş yapılacağı tarih. 15.04.2022
(4) Borsada işlem gören tipteki payların hak sahiplerinin belirlendiği tarih. 14.04.2022
1 Milyarlık temettünün

Yapı ve Kredi şirketi 2021 yılında yasal kayıtlara göre yaklaşık 13,5 milyar TL kar elde etti.

1 Milyarlık temettünün

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

rekor temettü genel kurul’da onaylandı pay başına net 11.7 tl!
1 Milyarlık temettünün

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen Temettü ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

1 Milyarlık temettünün

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP