DOLAR 15,9551 0.28%
EURO 16,7859 0.12%
ALTIN 927,17-0,12
BITCOIN 476515-1,06%
İstanbul
21°

HAFİF YAĞMUR

17:01

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

yatırımcısına müjde 60 milyon tl temettü geliyor!

Yatırımcısına müjde 60 milyon TL temettü geliyor!

ABONE OL
06/04/2022 16:49
yatırımcısına müjde 60 milyon tl temettü geliyor!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul’da işlem gören Ag Anadolu temettü kararını Kap’a bildirdi toplam 60 milyon TL temettü ödenecek hissedarlar dikkat! Yatırımcısına müjde 60 milyon TL temettü geliyor!

Yatırımcısına müjde 60 milyon TL temettü geliyor!

AG ANADOLU GRUBU HOLDİNG A.Ş. AGHOL

Şirket geçmiş yıllar zararları nedeniyle net dağıtılabilir dönem karı bulunmadığı da dikkate alınarak, geçmiş yıl karlarından (olağanüstü yedeklerden) karşılanmak üzere, ödenmiş sermaye (243.534.517,96 TL) üzerinden brüt % 24,64 oranında, 60.000.000 TL. kâr payı dağıtılmasına ve bu nedenle; 1) Tam mükellef kurum niteliğindeki pay sahiplerine % 24,64 oranında olmak üzere 1 TL nominal değerdeki 1 adet hisse senedi karşılığında 0,2463716 TL brüt (=net) kâr payının, 2) Gerçek kişi pay sahiplerine de % 22,17 oranında olmak üzere 1 TL. nominal değerdeki 1 adet hisse senedi karşılığında net 0,2217345 TL kâr payının, Nakden ödenmesine, kâr dağıtımına 25.05.2022 tarihinden itibaren başlanılmasına, bu hususun yapılacak Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda ortaklarımızın onayına sunulmasına, mevcudun oybirliğiyle karar verilmiştir.

Yatırımcısına müjde

Temettü dağıtım tarihleri;

Yatırımcısına müjde
Yatırımcısına müjde

Şirket Adı:  AG Anadolu Grubu Holding A.Ş.

Sektör:  Holding

Faaliyet Alanı:  Özellikle otomotiv, gıda, içki, meşrubat, ambalaj ve finans endüstrisinde olmak üzere her türlü ticari, sınai, zirai ve mali maksatlarla kurulmuş veya kurulacak yerli ve yabancı şirketlerin sermaye ve yönetimine katılmak, bunlarla kısa veya uzun süreli ortaklık veya iştirakler kurmak veya mali sorumlulukların paylaşılmasına dayanan anlaşmalar yapmak.

Pazar:  Yıldız Pazar

Dahil Endeksler:  XU100, XUTUM, XUMAL, XHOLD, XKURY, XYUZO, XSIST, X100S, XUSRD, XYLDZ, X100C

Kayıtlı Sermaye:  

Ödenmiş Sermaye:  243.534.518

Halka Arz Tarihi:  10.02.2000

Halka Açıklık Oranı (%):  34

Yatırımcısına müjde

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

rekor temettü genel kurul’da onaylandı pay başına net 11.7 tl!
Yatırımcısına müjde

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen Temettü ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Yatırımcısına müjde

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP