DOLAR 15,9642 0.37%
EURO 16,7967 0.21%
ALTIN 931,430,34
BITCOIN 477245-1,04%
İstanbul
21°

HAFİF YAĞMUR

17:01

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

yatırımcısına müjde bu hisse bir üst pazara geçti!

Yatırımcısına müjde bu hisse bir üst pazara geçti!

ABONE OL
31/03/2022 09:43
yatırımcısına müjde bu hisse bir üst pazara geçti!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Şirketin Kamuoyuna yaptığı açıklamada pazar değişikliğini bildirdi. Bu haberden sonra hisse hareketlendi. Yatırımcısına müjde bu hisse bir üst pazara geçti! Daha fazlası haberimizde…

Yatırımcısına müjde bu hisse bir üst pazara geçti!

Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören ETILER 31 Mart itibari ile Alt Pazara geçip o pazarda işlem görmeye başlayacak. Yakın izleme Pazarında belirli aralıklarla işlem yapıldığından hissenin Alt Pazarda nasıl bir performans göstereceği yatırımcısı tarafından merak konusu oldu.

Şirketin Kap açıklaması;

Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Şirket) paylarının, Kotasyon Yönergesi’nin 36. Maddesi kapsamında, 31/03/2022 tarihinden itibaren Alt Pazar’da işlem görmeye başlamasına karar verilmiştir.

Yatırımcısına müjde

Şirketin bu açıklamasından sonra seans başında %4 yükseliş ile 8,85 TL’den işlem gördü.

Yatırımcısına müjde

Alt Pazar

Alt Pazar, Borsaya ilk kotasyonda halka arz edilen kısmının piyasa değeri 75 milyon TL – 40 milyon TL arasında olan payların işlem göreceği Pazardır.

Yakın İzleme Pazarı

Yakın İzleme Pazarı (YİP), eski ve daha çok bilinen adıyla Gözaltı Pazarı, mevcut düzenlemeler, standartlar ve finansal durum açısından gerekli sağlayamayan/sağlamayan şirket hisselerinin kamu yararı adına Borsa kotundan çıkarılarak incelendiği yerdir. Yani bu şirketlerin hisseleri işlem görmez, ancak bildirimlerini KAP’a yapmaya devam etmeleri gerekir. Borsa İstanbul bünyesinde W sembol kodunda hisse senedi piyasası pazarları altında hizmet vermektedir.

Bir hisse neden YİP’te olur?

Gözaltı Pazarı payları Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler ve/veya pay işlemleri ile ilgili olağan dışı durumların ortaya çıkması, payları Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler tarafından kamunun zamanında, tam, sürekli olarak aydınlatılmaması ve mevcut düzenlemelere uyum konusunda gerekli özenin gösterilmemesi, yatırımcıların haklarının korunmaması ve kamu yararı gereği paylarının Borsa İstanbul kotundan çıkarılması sonucunu doğurabilecek gelişmelerin oluşması nedeniyle şirketlerin izleme ve inceleme kapsamına alınması durumlarında sürekli gözetim, denetim ve izleme ortamında, yatırımcıların devamlı ve zamanında bilgilendirilmesini sağlayacak önlemlerle birlikte, paylarının Borsa İstanbul bünyesinde işlem görebileceği organize bir pazar oluşturmak ve söz konusu şirketlerin paylarına yatırım yapmış tasarruf sahiplerine likidite olanağı sunmak amacıyla kurulmuştur.

borsa neden pozitif ayrıştı? - dünya gazetesi
Yatırımcısına müjde

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP