DOLAR 15,9773 0.82%
EURO 16,9189 0.44%
ALTIN 947,240,74
BITCOIN 4823643,38%
İstanbul
17°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

yeni halka arz kar dağıtıyor tarihler kesinleşti!

Yeni halka arz kar dağıtıyor tarihler kesinleşti!

ABONE OL
08/04/2022 12:52
yeni halka arz kar dağıtıyor tarihler kesinleşti!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

2021 yılında halka açılan bu şirket yatırımcısına nakden temettü dağıtacağını açıkladı. Ne kadar temettü dağıtacak hangi tarihte yatırımcısının hesabına geçecek? Yeni halka arz kar dağıtıyor tarihler kesinleşti! tüm detaylar haberimizde.

Yeni halka arz kar dağıtıyor tarihler kesinleşti!

ULUSAL FAKTORİNG A.Ş.ULUFA

Şirket 07.04.2022 tarihinde yapılan 2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısında; brüt 3.666.833,33 TL (net 3.300.150 TL) tutarında birinci kar payının nakden dağıtılması, geriye kalan tutarın tamamının olağanüstü yedek akçe olarak ayrılması ve kar dağıtımın tarihinin 26 Nisan 2022 olarak belirlenmesine karar verildi.

 Kar payının şirket tarafından ödeneceği ve payın kar payı hakkı bulunmadan işlem görmeye başlayacağı tarih (kesinleşen). 26.04.2022
(3) Payları Borsa‘da işlem gören pay sahiplerinin hesaplarına giriş yapılacağı tarih. 28.04.2022
(4) Borsada işlem gören tipteki payların hak sahiplerinin belirlendiği tarih. 27.04.2022
Yeni halka arz

Şirket Adı:  Ulusal Faktoring A.Ş.

Sektör:  Finansal Kiralama

Faaliyet Alanı:  Yurt içi ve yurt dışı her türlü faktoring hizmetlerini sunmak, bu amaç doğrultusunda yurt içi ve yurt dışı ticari işlemlerin her türlü mal ve hizmet satışları dolayısıyla doğmuş veya doğacak faturalı alacaklarını temellik etmek, bu alacakları başkalarına temlik etmek, bu alacakların tahsillerini üstlenmek ve bu alacaklara karşılık ödemelerde bulunmaktır.

Pazar:  Ana Pazar

Dahil Endeksler:  XUTUM, XUMAL, XFINK, XTUMY, XHARZ, XBANA

Kayıtlı Sermaye:  

Ödenmiş Sermaye:  133.500.000

Halka Arz Tarihi:  04.11.2021

Halka Açıklık Oranı (%):  36

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

rekor temettü genel kurul’da onaylandı pay başına net 11.7 tl!
Yeni halka arz

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen Temettü ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Yeni halka arz

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP