DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4731361,13%
İstanbul
27°

AZ BULUTLU

17:05

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

yeni halka arz oldu milyonluk iş anlaşmalarını peş peşe duyurdu !

Yeni halka arz oldu milyonluk iş anlaşmalarını peş peşe duyurdu !

ABONE OL
16/12/2021 22:36
yeni halka arz oldu milyonluk iş anlaşmalarını peş peşe duyurdu !
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz haftalarda işleme başlayan bu yeni halka arz yaptığı KAP duyuruları ile milyonluk iş anlaşmalarını duyurdu. Hangi şirket? Hissede neler oluyor?

Yeni Halka arz milyonluk iş anlaşması haberine konu olan şirket son günlerin gündemde olan hissesi MIA Teknoloji #MIATK

Mia Teknoloji yaptığı ilk KAP duyurusunda şu bilgilere yer verildi.

Bursa Uludağ Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü ile MİA Teknoloji A.Ş. arasında 2018 yılından bu yana devam eden sözleşmemiz çerçevesinde, 01.01.2022-31.12.2024 tarihleri süresince geçerli olmak üzere, 2.520.000,00 TL bedelle Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Yazılımı Güncelleme, Hizmetin Sürekliliğini Sağlama, Uyum ve Versiyon Yükseltme Hizmet Alımı sözleşmesi imzalanmıştır.

İkinci anlaşma ise şu şekilde

10.12.2021 tarihinde, firmamız ile Türkiye temelli bir finansal kuruluş arasında 276.397,00 USD (Amerikan Doları) bedelle ”Biyometrik Kişi Tanıma Sistemleri” proje siparişi alınmıştır.  İlgili proje ve ürünlerin teslimatının 2022 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Diğer önemli şirket haberleri

Mia bilanço detaylarına göre

resim
 • Açıklanan bilanço detaylarına göre şirket 2021 il dokuz ayında 104 milyon TL ciro elde etti
 • Bu satışlardan brüt karı 38 milyon TL seviyesinde gerçekleşirken aynı dönem için FAVÖK marjı 38 milyonla brüt kara paralel bir şekilde seyretti
 • Şirket 2021 9 aylık performansa göre 34 milyon TL net kar elde ederek karlılık seviyesini korudu. Bu karlılık seviyesi 2019 un tamamına göre %155 artış anlamına geliyor.
 • Bilanço detaylarına göre şirket öz kaynaklarında %20 artışla 100 milyon barajı aşılmış oldu

Mia Teknoloji halka arz sonrası toplamda 10 gün boyunca tavan serisini sürdürerek 15.80 Tl’den başladığı halka arzda 42 TL seviyelerine kadar yükselme başarısı gösterdi. Mıa Teknoloji de ilk gün toplam lotların %0,66lık kısmı ikinci gün %3,46 sı dördüncü gün %7,32’si dördüncü gün %11,40’ı beşinci gün ise %20,76’lık kısmı el değiştirdi. Halka arz sonrası onuncu günün sonunda yönünü aşağı çeviren hissede anlık olarak 35 TL’den işlem görüyor.

Hissenin performansı

AKD son durum

Takas Saklama

Mia Teknoloji halka arz hakkında

Mia Teknoloji hakkında;

2006 yılından günümüze bilgi teknolojileri; bilişim, yazdım ve danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren MİA Teknoloji A.Ş., Ankara’da Gazi Üniversitesi Tekno Plaza e ODTÜ CoZone’da; Katar Doha’da ise QSTP’d faaliyetlerine devam etmektedir. Şirket on dönemde Ar-Ge Faaliyetlerine ağırlık vere Yapay Zeka, Derin Öğrenme, Görüntü Işleme, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik gibi alanlarda çeşitli inovatif projeler ve yazılımlar geliştirerek Türkiye’de kamu ve özel sektörde ve uluslararası firmalarla aktif bir şekilde çalışmalar yürütmektedir.

Halka arz geliri ile ne yapılacak?

İleri teknoloji sektörleri içerisinde degerlendirilen yazılım sektörü, son yıllardaki hızlı gelişmesine paralel olarak yenilikçi ürün ve hizmetleri iç ve dış piyasadan sunmaktadır. Çok yüksek sabit sermaye anlamında yatırım maliyeti gerektirmemekle beraber sektörün en önemli girdileri iyi eğitimli personel ve AnGe yatırımlarıdır. Ayrıca, özellikle uluslararası piyasalarda Türk yazılım sektörünün planlı bir şekilde tanıtılması, pazarlama becerilerinin ve yeni ürün/hizmet kapasitesinin geliştirilmesi, uygulanabilir çözümler ve bunların iç ve dış piyasalara etkin sunumu; sektörün büyüme, gelişme ve ihracatı için önem arz etmektedir. Bu kapsamda şirketin halka açılma dolayısıyla elde edeceği kaynağı, sektörün genelinde yaygın o görülen finansal sorunların giderilmesi ve ihtiyaçların karşılanması konularında kullanılmasının uygun olacağı

 • Şirket Satın Alma Fırsatlannın Değerlendirilmesi %15
 • Ar-Ge ve Yazılım Geliştirme Alanlarında Şirket Büyümesi ve Satışların Artması Hedefli Faaliyetlerin Artırılması %30
 • Reorganizasyon, Satış ve Karlılık Artışı Odaklı Süreçierin Artırılması Yatırım %10
 • Mevcut Kredilerin Kapatılması %10
 • Mevcut Ofısleri Büyütme ve Yeni Ofis Açma (Yurt içi ve Yurt dışı) %10
 • İşletme Sermayesi Ihtiyacının Karşılanması %25
Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

 • mia

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP