DOLAR 16,1513 1.3%
EURO 17,3362 1.61%
ALTIN 964,771,71
BITCOIN 473221-1,38%
İstanbul
22°

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

bu şirketten yüzde 400 oranında sermaye artırım başvurusu!

Bu şirketten yüzde 400 oranında sermaye artırım başvurusu!

ABONE OL
17/03/2022 09:42
bu şirketten yüzde 400 oranında sermaye artırım başvurusu!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu şirketten yüzde 400 oranında sermaye artırım başvurusu! Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada % 400 oranında bedelli sermaye artırımı yapacak şirket hangisi?

Bu şirketten yüzde 400 oranında sermaye artırım başvurusu! CREDITWEST FAKTORİNG A.Ş.CRDFA % 400 oranında bedelli sermaye artırımı yapacak. Detaylar haberin içerisinde.

  • Şirketin 500.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 80.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesi, tamamı nakden karşılanmak üzere %400 oranında 320.000.000 TL artırılarak 400.000.000 TL’ye çıkarılacaktır.
  • 320.000.000 TL tutarında sermaye artırımı sonrası A grubu pay sahiplerine A grubu, B grubu pay sahiplerine B grubu pay verilecektir.
  • Şirketin bedelli sermaye artırımında, pay sahiplerinin yeni pay alma (rüçhan) hakkı kullandırılacaktır. Bu işlemler için Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılık hizmeti verecektir. Yeni pay alma hakkı 0,1 TL nominal değerli pay için 0,1 TL’den kullandırılacaktır. (1 TL = 1 Lot , 1 Lot = 10 adet pay)
  • Yeni pay alma hakkı kullanım süresinin izahnamenin yayınlandığı tarihten itibaren 0 gün içinde başlayacak ve 15 gün sürecektir.
  • Yeni pay alma haklarının kullanımından sonra B grubu paylar Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da satışa sunulacaktır.
  • İhraç edilecek paylar kaydileştirme esasları çerçevesinde MKK tarafından hak sahipleri bazında kayden izlenecek olup payların fiziki teslimi yapılacaktır.
bedelsi̇z sermaye artirimi nedi̇r? - finanscepte

Bedelli Sermaye Artırımı Nedir?

Bedelli sermaye artırımı bir şirketin esas sermayesine karşılık olan hisse senetlerinin bedelleri ödendikten sonra genel kurul kararı ile yeni hisse senedi çıkarılarak şirket sermayesinin artırılmasıdır. Genel olarak bakıldığında bir şirketin sermayesini artırma işlemi de denilebilen bu işlemde şirket ek bir para kazanarak bunu kasasına koyar. Bu işlem sonucunda şirket ortaklarının hisse oranları da dolaylı olarak artar.

Bu şirketin sermaye artırımı onaylandı!

Bedelli Sermaye Artırımı Rüçhan Hakkı Nedir?

Şirket ortakları eğer dilerlerse rüçhan hakkını kullanarak yeni hisse senetlerinden paylarına düşen oranda satın alabilirler. Eğer istemezler ve sermaye artırımına katılmamaya karar verirlerse olan rüçhan haklarının borsada satışını gerçekleştirebilirler. Bu satış işlemini gerçekleştiren ortakların dolayısı ile şirketteki hisseleri azalacaktır. Rüçhan hakkı kullanım süresi en az 15, en çok 60 gündür.

Bedelli Sermaye Artırımı Özellikleri ve Avantajları

Bedelli sermaye artırımına giren şirket, şirketin tüm ortaklarına üzerlerine düşen pay kadar hisse alabilme imkanı tanır. Şirketin halihazırdaki ödenmemiş ve öz sermayesi artış gösterir. Bedelli sermaye artırımı yapan şirketin piyasa değeri yükselir. Yapılan bedelli sermaye artırımında ortaklara sunulan rüçhan hakları kısıtlanabilir ve bu haklar yeni yatırımcılara tanınabilir.

Şirket hakkında:

1994 yılında kurulan Toprak Factoring A.S., ana hissedarı Toprakbank’ın TMSF’ye devrolunmasıyla başlayan süreç sonunda Altınbaş Holding A.S. tarafından satın alınmış ve Creditwest Faktoring Hizmetleri A.S. olarak belirlenen yeni adıyla finans sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. Şirketin son durum itibariyle ortaklık yapısı; %29.05 Altınbaş Holding, %70.95 Halka Açık Kısım şeklindedir.

Türkiye’de faaliyet gösteren ve halka açık durumda olan 3 faktoring şirketinden birisi olma özelliğini taşımaktadır. %70.95 oranında hissesi halka arz edilmiş bulunan Creditwest Faktoring’ in faaliyetleri HSY DANISMANLIK ve BAGIMSIZ DENETIM A.S. tarafından denetlenmektedir. sermaye artırım başvurusu

SİMGE EREL

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

sermaye artırım başvurusu sermaye artırım başvurusu

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP