Ziraat GYO’nun borsa da işlem göreceği gün belli oldu(!)

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

Geçtiğimiz günlerde halka arz süreci sorunsuz bir şekilde tamamlanan Ziraat GYO borsa kotuna dahil olacağı gün belli oldu. Ziraat GYO işlem günü?

Ziraat GYO işlem günü? Halka arzda payların yüzde 68’i yurtiçi bireysel yatırımcılara tahsis edildi. Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka arzında 1,60 TL fiyattan 1,17 milyar adet hisse satıldı. Talep karşılama oranı %38,20 olarak gerçekleşti 1000 TL yatıran yatırımcının portföyüne yaklaşık 380 TL bir pay ve ortalama 237 lot geçişi oldu.

Ziraat GYO Halka arz oluyor borsa da işlem göreceği kod #ZRGYO

Halka arz sonrasında payların Borsa İstanbul Yıldız Pazar‘ında işlem göreceği açıklandı.

Halka arz gelirleri nerede kullanılacak?

İzahnameye göre halka arz gelirinin yüzde 65’i Ziraat Kuleleri başta olmak üzere halen devam eden projelerinde, yüzde 20’si mülkiyetinde bulunan ve üzerinde proje geliştirme çalışmaları devam eden Bayraklı/ İzmir arsası projesi için, yüzde 15’i de halka arz tarihine kadar oluşacak kredi borçlarının tamamının kapatılması ve işletme sermayesinin güçlendirilmesi amacıyla kullanılacak.

Şirket Taahhütleri Neler?

Şirket 33 gün süreyle hisseyi aralıksız elinde tutanlardan 1,63 TL fiyatıyla geri alım taahhüdü veriyor.

Pay başına hesaplanan değer 2,14 TL Olup %25 halka arz iskontosu uygulanarak 1,60 TL pay satış fiyatı belirlenmiştir.

Hangi gün borsa da işlem görecek?

Ziraat GYO halka arz süreci tamamlandı borsa kotunda işlem göreceği gün bu hafta 6 mayıs perşembe günü olarak kararlaştırıldı.

Ziraat GYO Hakkında;

Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Ziraat GYO), Sermaye Piyasası Kurulu’nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği çerçevesinde faaliyet göstermek üzere 01.11.2016 tarihinde kurulmuştur.

Ziraat Finans Grubu üyesi Ziraat GYO’nun portföyü ağırlıklı olarak devam etmekte olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Ziraat Kuleleri projesi ve ofis binalarından oluşmaktadır. Şirket hızla büyüyen yatırım portföyünü otel ve konut yatırımları ile çeşitlendirirken, yatırımcılarına uzun vadede optimum risk-getiri dengesinde gayrimenkul piyasası yatırım imkanı sunmayı hedeflemektedir. Portföyünü sektörün üzerinde kapitalizasyon oranı ile öngörülebilir kira nakit akışı oluşturacak şekilde yapılandırmaktadır.

Şirketimiz; Ziraat Finans Grubunun gücü ve desteği, deneyimli

ekibi, şeffaf ve kurumsal yapısı ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenlemelerine uygun olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)

4.3 3 oylar
Beğendiniz mi?
guest
1 Yorum
Eski Yorumlar
Yeni Yorumlar En çok oy alan yorumlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster