Zor Zamanların SPK Başkanı; Ali Fuat Taşkesenlioğlu

Paraajansi.com.tr
(Borsa ve yatırım için en güncel haberler.)

SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu öyle bir dönemde görev yapıyor ki ona piyasada zor zamanların başkanı adını verdiler.

Ekonomik zorluklarla mücadele eden Türkiye’de üstüne gelen pandemi dalgası, önce çöken bir borsa sonrasında beşe altıya katlayan yatırımcı sayısı…
Finansal okur yazarlık açısından yetersiz yatırımcılar, sosyal medya dolandırıcıları, coin dolandırıcıları, yasadışı foreks şirketleri, manipülasyon yapanlar, piyasa bozucu işlemler, volatilite, halka arz için kuyruğa girenler, kurallara uymayan ve iflas eden şirketler, piyasada dertler çığ gibi büyüdü.


Bu dönemde her kesimden yatırımcının Sermaye Piyasası Kurulu ’ndan talepleri oldu . Ama SPK tarihinde ilk defa bu kadar fazla ceza kesildi. Bir çok kişi yasaklandı. Buna rağmen piyasada aksaklıklar oluşmaya devam etti.
Bu zor zamanlarda kararlılıkla ve cesaretle, örnek olacak kararlara imza atma konusunda Sermaye piyasası Kurulu’na ve Başkanına destek olmak hepimizin görevi, zarar gören mağdurların SPK yanında müdahil olarak yargı sürecine katılmak gibi başka eylemleri de piyasamızın düze çıkması için çok önemli.


Halka arz furyası ile fiyatlama konusunda çelişkili, halka arzlar da olabilir. SPK bu süreçleri uzatsa da sonuçta kayda alma söz konusu olabilir. Bu yüzden de yatırımcıları izahname ve fiyat tespit raporlarını detaylı olarak incelemeleri yönünde uyarıyor.
SPK yatırımcıyı bir yere kadar koruyabilir, finansal okur yazar olmak ve tüm paranızı sadece borsaya ve tek bir hisseye yatırmadan portföy yönetimi ilkelerine uymak ise sizi asıl koruyacak unsur olacaktır.

Para Ajansı

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajan

5 1 oy
Beğendiniz mi?
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster