DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4707920,44%
İstanbul
26°

AÇIK

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

zorlu enerji ‘de kritik günden. beklenen onay geldi.

Zorlu Enerji ‘de Kritik Günden. Beklenen onay geldi.

ABONE OL
22/02/2021 18:50
zorlu enerji ‘de kritik günden. beklenen onay geldi.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zorlu holding bünyesinde bulunan Zorlu Enerji şirketinde KAP hareketliliği devam ediyordu. Yatırımcıların kafasında soru işaretleri oluşmuştu. Yarın ki toplantıda bedelli veya bedelsiz konusunda kafalarda ki soru işaretlerinin cevaplanması bekleniyor…

zorlu enerji kapak

Zorlu Enerji’de neler oldu

21 Ocakta şirket kayıtlı sermaye tavanını arttırma kararı aldı

Şirket 21 Ocakta yönetim kurulunun toplantısında bir takım kararlar aldığını duyurdu. Yapılan bildirime göre şirket 3 Milyar TL olan kayıtlı sermaye tavanını 6 Milyar TL’ye yükseltilmesini karar aldığını belirtti. Zorlu Enerji hedeflenen %100’e kadar bedelli sermaye artırımı ile ihraç edilecek payların miktarına, fiyatına ve satış yöntemini içeren sermaye artırımı kararının detaylarını 2020 . Bilançosunu takiben duyuracak.

22 Ocakta şirket Esas sözleşmesini SPK’ya onay için gönderdi

22 Ocakta yaptığı KAP açıklamasında; Esas Sözleşmesi’nin uygunluk görüşü alınması amacı ile Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yaptı. Esas sözleşme içerisinde ” Kayıtlı sermaye tavanı 3 Milyar tl den 6 Milyar tl çıkartılacak. Paylar kuruş üzerinden altı yüz milyar yazılı paya bölünmüştür. Yönetim kurulu karar için 5 yıl boyunca yetkili olacaktır ” detayları bulunuyor.

Bedelli sermaye artırımı kararı ise 19 Şubatta Olağanüstü Genel Kurulda konuşulacak.

27 Ocak’ta şirketin KAP’a yaptığı açıklamada 19 Şubat tarihinde olağanüstü genel kurul yapılacağı bildirildi. Yönetimin toplantıda Sermaye Piyasası Kurulu T.C. Ticaret Bakanlığı’nın iznini almak koşulu ile; kayıtlı sermaye tavan artırımına ilişkin Şirket Esas Sözleşmesi’nin “Şirketin Sermayesi” başlıklı 6. maddesinin aşağıdaki şekilde tadil edilmesi hususunun görüşülerek karara bağlanacağı bildirildi.

Şirketin bu duruma istinaden 3 Şubata Kapa yaptığı açılmada 21.01.2021 ve 22.01.2021 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden, Şirketimiz Esas Sözleşmesi’nin “Şirketin Sermayesi” başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesine dair Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvuruya dair onay bugün tebliğ alınmıştır. Olarak güncelleme geçti.

Bu durumda SPk uygunluk onayı alınmış olup. Kayıtlı sermaye tavanın artırımına ilişkin karar olağan üstü toplantıda karara bağlanacak. Kesin karar bugün ki olağan üstü yönetim kararını takiben açıklanacak.

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin esas sözleşme tadili olağanüstü genel kurulda onaylandı. Esas sözleşmede ki sermaye tavanı 6 milyar TL’ye çıkması toplantıda onaylandı 100% oranında sermaye tavanı artışı gerçekleşti.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, ”21.01.2021, 22.01.2021, 03.02.2021 ve 11.02.2021 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş’nin olağanüstü genel kurul toplantısında kayıtlı sermaye tavan artırımına ilişkin esas sözleşmenin şirketin sermayesi başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesinin onaylanmasına karar verilmiştir.” denildi.

Şirketten detaylı açıklama geldiğinde detaylar haberimizde yer alacak.

Yıllara göre Zorlu Enerji bedelli bedelsiz temettü getirisi

Zorlu enerji hisse performansı

Borsa İstanbul’un ralli yaptığı bir dönemde Zorlu enerji de yatırımcılar bir yıllık süreçte 70% getiri elde etti. Bir aylık süreçte ise zorlu enerjide 9% bir düşüş görüldü son 3 aylık ortalama hacim 108 Milyon olarak gerçekleşti.

Bütün bunlar olurken Zorlu Enerji de Yatırımcıların gözü açıklanacak Karar da Bekleyiş sürüyor

Güncel gelişmeleri Twitter adresimizden takip edebilirsiniz

paraajansı (Cafer Sadık BORAN)

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (2)
  • Yalçın Batmaz

    Yazık bu zorene acıyorum …….

  • Yalçın Batmaz

    Zorlu uzaya gitmemizimi bekliyor vestel ve vestel beyaz üç yılda çok güzel pirim yaptı. Zoren ne yapıyor yazık hem kendine hemde bize…….


HIZLI YORUM YAP