DOLAR 16,0766 0.75%
EURO 17,2663 1.18%
ALTIN 964,331,66
BITCOIN 466594-2,78%
İstanbul
22°

AZ BULUTLU

20:30

AKŞAM'A KALAN SÜRE

3 günde halka arz fiyatının altına geldi!

3 günde halka arz fiyatının altına geldi!

ABONE OL
06/04/2022 11:39
3 günde halka arz fiyatının altına geldi!
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Halka arz işlemleri geçtiğimiz hafta tamamlanarak Borsa’da bu haftadan itibaren işlem görmeye başlayan Lider Filo halka arzda neler oluyor? 3 günde halka arz fiyatının altına geldi!

3 günde halka arz fiyatının altına geldi! Henüz Borsa’da üçüncü işlem günü olan şirket arz fiyatının altında Arz fiyatında soru işaretleri?

Lider halka arz geçtiğimiz hafta talep toplayarak rekor katılımla halka arz işlemlerini tamamladı. 250 bin kişiden fazla kişinin katılımda bulunduğu halka arzda pazartesi ilk işlem günüydü. İlk işlem gününde tavan kapatan hissede bugün rüzgar tam tersine döndü ve devre kesiciler derken hisse taban seviyelerine yaklaştı.

Halka arza toplamda 294.466 yatırımcı katılmış olup tamamına dağıtım yapılmıştır. Şirket paylarının halka arzında yatırımcı grubu bazında dağıtım bilgisi aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

3 günde halka arz fiyatının altına geldi

18,65 TL’den halka arz olan Lider Filo da rüzgarın yönü henüz üçüncü günde tersine döndü. Yatırımcıları şaşkınlığa uğratan bir şekilde yüklü satış dalgası yiyen şirket hisselerinde hareketlilik devam ediyor.

3 günde halka arz fiyatının altına geldi

Bu noktada birçok yatırımcı halka arz fiyatının doğru şekilde tespit edilip edilmediği sorusunu dile getirmeye başladı.

Halka arz olacak firmalar için en önemli noktalardan birisi arz fiyatının belirlenmesi olarak karşımıza çıkıyor. Halka arz olacak firmaların aracı kurumlar ile yaptığı çalışma sonrası belirlenecek fiyatlar halka arzın başarısı için kritik rol oynuyor.

Halka arz fiyatının yüksek belirlenmesi halka arza yeterince talep gelmemesi gibi sonuçlar doğuracağı için firmalar için çok tercih edilen bir durum değildir.

Peki Lider Turizm halka arzda fiyat nasıl? Pahalı mı? Benzer firmaların arz fiyatı nasıldı? İşte merak edilen soruların yanıtı.,

Lider Turizm benzeri şirketlerin halka arz fiyatları şu şekilde

  • Turex= 12 TL
  • Escar= 15 TL
  • Gürsel=8,25 TL

Yukarda son 1 yıl içerinde halka arz olan 3 firmanın halka arz fiyatı yer alıyor. Bu fiyatlara göre ortalama olarak 11,75 TL gibi bir fiyat karşımıza çıkıyor. Bu değerlendirmeye göre Lider Turizm 18,65 TL ile ortalamanın üstünde yer alıyor.

%20 iskontolu olarak 18,65 TL’den halka arz olan Lider Filo’da henüz iki gün geçmeden tekrar arz fiyatına dönülmesi ise yatırımcılar için bir güven problemi olarak değerlendirilmekte.

Lider halka arzda neler oluyor

Halka Arz Taahhütleri neler?

  • İhraççı şirket tarafından 1 (bir) yıl boyunca, Şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına ve/veya Borsa İstanbul’a veya SPK’ya veya yurtdışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacağına ve bu süre boyunca ilerde yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair herhangi bir açıklama yapılmayacağı doğrultusunda taahhüt vermiştir.
lider turizm resmi halka arz sonuçları yayınlandı!
3 günde halka arz fiyatının altına geldi
  • Şirket hakim ortağı olan Metin BAROKAS, 07.01.2022 tarihli taahhüdü ile, Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamasından itibaren 6 (Altı) ay süreyle Halka Arz Edilecek Paylar’ının dışında kalan Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına ve
  • Borsa İstanbul’a veya SPK’ya veya yurtdışındaki herhangi bir menkul kıymetler ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunmayacağına ve bu süre boyunca ilerde yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair herhangi bir açıklama yapmayacağım yönelik taahhüt vermiştir
3 günde halka arz fiyatının altına geldi

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/ Lider halka arzda neler oluyor

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • halka arz

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP