DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 321665-0,30%
İstanbul
26°

AZ BULUTLU

KALAN SÜRE

birleşim mühendislik temettü miktarını açıkladı!

Birleşim Mühendislik temettü miktarını açıkladı!

ABONE OL
20/04/2022 15:45
birleşim mühendislik temettü miktarını açıkladı!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Birleşim Mühendislik temettü miktarını açıkladı! Yapılan açıklamada Birleşim Mühendislik kar payı dağıtım oranlarını açıkladı!

Birleşim Mühendislik temettü miktarını açıkladı!

2021 yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Gündeminin 6.maddesi gereğince; Yönetim Kurulu’nun 2021 yılı karının dağıtımına ilişkin teklifi okundu.

Ayrıca gündemin 6. maddesi kapsamında kar dağıtımına ilişkin öneri genel kurula sunuldu.

Gündemin 6. Maddesi ile ilgili olarak; Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği (II-14.1) hükümleri dâhilinde, Türkiye Muhasebe Standartları ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TMS/TFRS)’na uygun olarak hazırlanan, bağımsız denetimden geçmiş, 01.01.2021-31.12.2021 hesap dönemine ait finansal tablolarına göre, yasal kayıtlarımıza göre oluşan kârdan Türk Ticaret Kanununa göre ayrılması zorunlu genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan 29.888.871 TL net dağıtılabilir kar rakamının Kâr Dağıtım Politikası dikkate alınarak %15’i oranında (4.483.331 Brüt TL) 2021 yılı için kâr dağıtılmasına ve kâr payı ödeme tarihinin Şirket’in kuruluş günü olan 13.06.2022 tarihi olarak belirlenmesine karar verilmiştir.

Birleşim Mühendislik temettü
Birleşim Mühendislik temettü miktarını açıkladı!

Temettü Nedir?

Temettü veya diğer adıyla kâr payı; bir işletmenin elde ettiği dönemlik kârdan miktarından nakit ya da hisse senedi olarak şirket ortaklarına pay vermesidir. Önemli bir ortaklık hakkı olan temettü, işletmedeki her bir ortağın sahip olduğu hisse senedi miktarına göre bir pay verilmesi anlamını taşır.

rekor temettü genel kurul’da onaylandı pay başına net 11.7 tl!
Birleşim Mühendislik temettü

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen Temettü ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

Birleşim Mühendislik a.ş. Hakkında

2002 yılında, İstanbul’da kurulmuş olan şirket, ülkede gün geçtikçe lüksten öte ihtiyaç haline gelen, ısıtma – soğutma – havalandırma konularında, projelendirme kademesinden devreye alma noktasına kadar genel ihtiyaçtan doğan aşağıdaki talepler için hizmet vermektedir.

  • Hastaneler
  • Oteller
  • Alışveriş Merkezleri
  • Endüstriyel Tesisler
  • İş ve Yaşam Merkezleri
  • Rezidans ve Konutlar

paraajansı 

Birleşim Mühendislik temettü

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı 

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • birleşim

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • Halil

    İyi de tam olarak ne veriyor 4 kuruş mu 40 kuruş mu biri açıklık getirsin


HIZLI YORUM YAP