DOLAR 16,1337 1.24%
EURO 17,3439 1.63%
ALTIN 967,301,96
BITCOIN 475074-0,90%
İstanbul
22°

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

bu  hisse %300 oranında bedelsiz yapıyor!

Bu hisse %300 oranında bedelsiz yapıyor!

ABONE OL
13/12/2021 17:44
bu  hisse %300 oranında bedelsiz yapıyor!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul’da işlem gören hisseler yatırımcılara bedelli ve bedelsiz olmak üzere paylar dağıtıyor. Borsa İstanbul’da işlem gören bu hissenin bedelsiz sermaye artırımı onaylandı. Bugün dağıtımı gerçekleştirilecek hisse hangisi? Pay bölünme oranı ne kadar? Borsa İstanbul’da işlem gören bu hissenin finansal verileri nasıl? Tüm detayları…. Hisseden bedelsiz sermaye artırımı

Hisseden bedelsiz sermaye artırımı

KLNMA Hakkında

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş.

Sektör:  Banka

Faaliyet Alanı:  Kalkınma ve yatırım bankacılığı

Pazar:  Piyasa Öncesi İşlem Pazarı

Dahil Endeksler:  

Kayıtlı Sermaye:  10.000.000.000

Ödenmiş Sermaye:  1.600.000.000

Halka Arz Tarihi:  06.03.1991

Halka Açıklık Oranı (%):  1

Bedelsiz Sermaye :%300
Artırımı

Tarih: 13.12.2021

Bedelsiz Sermaye artırımı nedir?

Bedelsiz sermaye artırımı, şirketlerin kendi iç kaynaklarını (emisyon primi, yeniden değerleme değer artışı, temettü, yedekler, iştirak ve duran varlık satış kârları) kullanarak yapmış oldukları ve ortaklarından ek kaynak talep etmeden bedelsiz olarak hisse senedi dağıttıkları sermaye artırım türüdür.

Bedelsiz sermaye artırımı, şirkete ek bir finansman kaynağı sağlamamakla birlikte, şirketlerin bedelsiz sermaye artırımına gitme sebepleri vardır. En temel sebepleri emisyon primi ile iştirak ve duran varlık satış kârı kalemlerinden yapılan sermaye artırımlarının şirkete sağladığı vergi avantajıdır. Başka bir sebep de şirketlerin enflasyon karşısında erişim olan sermayeyi güncellemek amacıyla yapılmak istenmesidir; kısacası hisselerin bölünmesi durumudur.

Bölünmenin nedenlerinden biri bazı hisselerin değeri, belli bir düzeyi geçtikten sonra akışkanlığını kaybeder yani çok sık al-sat yapamayacak duruma gelinir.

Sermayenin kullanılamayan kısımlarını aktive etmek

Gerçekte birçok şirketin bedelsiz sermaye artırımına gitmesinin ana nedenlerinden biri de yıllar içerisinde biriken emisyon primi, varlık satışı gelirleri, yedekler gibi öz semaye kalemlerinin sermaye kalemleri haline getirilerek kullanılabilir duruma getirilmesidir. 

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın =>(Cafer Sadık BORAN)c

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP