DOLAR 16,3549 1.73%
EURO 17,4981 1%
ALTIN 973,420,76
BITCOIN 4852532,28%
İstanbul
23°

AZ BULUTLU

03:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

dev satın almaya onay geldi! şimdi ne olacak?

Dev satın almaya onay geldi! Şimdi ne olacak?

ABONE OL
28/03/2022 19:10
dev satın almaya onay geldi! şimdi ne olacak?
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul’da halka açık bir şekilde işlem gören bu şirketin satın almaya yönelik talebine rekabet kurulu onay verdi süreç nasıl işleyecek?

Dev satın almaya onay geldi! Şimdi ne olacak? Borsa İstanbul’da halka açık bir şekilde işlem gören bu şirketin satın almaya yönelik talebine rekabet kurulu onay verdi süreç nasıl işleyecek?

Lokman Hekim Sağlık Grubu tarafından yapılan KAP bildiriminde şu bilgilere yer verildi

Şirketimizin 01.02.2022 ve 21.02.2022 tarihlerinde yapmış olduğu özel durum açıklamalarında belirtilen Adatıp Sağlık Hizmetleri A.Ş.’nin %100 oranında paylarının iktisabına ilişkin ön koşul olarak belirlenen Rekabet Kurulu onayı 28.03.2022 tarihi itibariyle şirketimize tebliğ edilerek onaylanmıştır.

Hisse devri ve kapanış işlemlerinin 28.02.2022 tarihli finansal tablolar esas alınmak suretiyle 01.04.2022 tarihinde tamamlanması planlanmaktadır.

Kapanış işlemlerinin tamamlanmasına müteakip ayrıca özel durum açıklaması yapılacaktır.

Geçmiş tarihli atılan KAP duyurularındaki ifadeler şu şekilde

Ankara merkezli sağlık kuruluşu Lokman Hekim Sağlık Grubu, #LKMNH İstanbul’un Pendik ilçesindeki Adatıp Kurtköy Hastanesinin sahibi Adatıp Sağlık Hizmetleri AŞ ile hisse senetlerinin devrine yönelik bağlayıcı olmayan ön sözleşme imzaladı.

Lokman Hekim Sağlık Grubundan yapılan açıklamaya göre, şirket Ankara’da üç hastane ve bir tıp merkezi, Van’da iki hastane ve Erbil’de bir tanı merkeziyle sağlık hizmeti veriyor. Aynı zamanda Lokman Hekim Üniversitesi ile akademik iş birliği yapan şirket, e-ticaret alanında da faaliyetlerini sürdürüyor.

Açıklamaya göre, Borsa İstanbul’da işlem gören Lokman Hekim Sağlık Grubu, 29 Ekim 2021 tarihinde Adatıp Kurtköy Hastanesinin sahibi olan Adatıp Sağlık Hizmetleri AŞ ile hisse senetlerinin devrine yönelik bir gizlilik sözleşmesi imzaladı.

Şirket nezdindeki görüşmeler 1 Şubat itibarıyla yapılırken, hisselerin tümünün satın alınmasına ilişkin bağlayıcı olmayan bir ön sözleşme imzalandı. Hisselerin nihai devri, işletmenin halen faaliyette bulunduğu gayrimenkulün kiralanması, sözleşme şartlarında tam mutabakat ve ilgili kurum ile kuruluşlarının izin vermesi şartına bağlı bulunuyor.

lokman hekim sağlık grubu, adatıp kurtköy hastanesini satın alıyor - dünya  gazetesi

Şirket hakkında

LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK TURİZM EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT ANONİM ŞİRKETİ (Lokman Hekim), sağlık sektöründe faaliyet gösteren Türkiye merkezli bir şirkettir. 18 Ocak 2011 itibariyle iki hastane işletiyordu. Şirket, ilk hastanesini 2002’de Ankara Etlik’te ve ikinci hastanesini 2008’de Sincan’da açmıştır. İki hastanedeki bölümler arasında acil servis, beyin cerrahisi, beslenme, jinekoloji, rehabilitasyon, üroloji, ortopedi ve kardiyoloji bulunmaktadır. yatırım haberi yatırım haberi

Cari Değerler

F/K7,9
FD/FAVÖK5,9
PD/DD2,7
FD/Satışlar1,4
Yabancı Oranı (%)33,07
Ort Hacim (mn$) 3A/12A0,7 / 1,2
Piyasa Değeri430,9 mnTL
Net Borç144,4 mnTL
Dev satın almaya onay
Dev satın almaya onay

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı 

Dev satın almaya onay
Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;
  • lokman hekim

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP