DOLAR 16,1079 0.17%
EURO 17,3086 -0.11%
ALTIN 963,70-0,24
BITCOIN 4839453,78%
İstanbul
22°

AÇIK

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

gündem olan bu halka arzdan milyonluk iş anlaşması !

Gündem olan bu halka arzdan milyonluk iş anlaşması !

ABONE OL
11/12/2021 19:18
gündem olan bu halka arzdan milyonluk iş anlaşması !
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Son günlerde gündem ola bu halka arzdan milyonluk iş anlaşmasının imzalandığı duyuruldu. Hisseye etkisi olur mu? Hangi şirket? Anlaşmanın tutarı ne kadar?

Halka arzdan milyonluk iş anlaşması

KAP’a yapılan duyuruya göre Mİa Teknoloji tarafından toplam tutarı 5 milyon TL ye yakın iş anlaşmasının yapıldığı duyuruldu. Söz konusu duyurunun detaylarına göre

10.12.2021 tarihinde, firmamız ile Türkiye temelli bir finansal kuruluş arasında 276.397,00 USD (Amerikan Doları) bedelle ”Biyometrik Kişi Tanıma Sistemleri” proje siparişi alınmıştır.  İlgili proje ve ürünlerin teslimatının 2022 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Mia Teknoloji halka arz sonrası toplamda 10 gün boyunca tavan serisini sürdürerek 15.80 Tl’den başladığı halka arzda 42 TL seviyelerine kadar yükselme başarısı gösterdi. Mıa Teknoloji de ilk gün toplam lotların %0,66lık kısmı ikinci gün %3,46 sı dördüncü gün %7,32’si dördüncü gün %11,40’ı beşinci gün ise %20,76’lık kısmı el değiştirdi. Halka arz sonrası onuncu günün sonunda yönünü aşağı çeviren hissede son olarak 30,86 TL’den işlem görüyor., halka arzdan milyonluk iş anlaşması

Takas Saklama Durumu

Mia Teknoloji hakıında

2006 yılından günümüze bilgi teknolojileri; bilişim, yazdım ve danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren MİA Teknoloji A.Ş., Ankara’da Gazi Üniversitesi Tekno Plaza e ODTÜ CoZone’da; Katar Doha’da ise QSTP’d faaliyetlerine devam etmektedir. Şirket on dönemde Ar-Ge Faaliyetlerine ağırlık vere Yapay Zeka, Derin Öğrenme, Görüntü Işleme, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik gibi alanlarda çeşitli inovatif projeler ve yazılımlar geliştirerek Türkiye’de kamu ve özel sektörde ve uluslararası firmalarla aktif bir şekilde çalışmalar yürütmektedir.

Halka arz geliri ile ne yapılacak?

İleri teknoloji sektörleri içerisinde degerlendirilen yazılım sektörü, son yıllardaki hızlı gelişmesine paralel olarak yenilikçi ürün ve hizmetleri iç ve dış piyasadan sunmaktadır. Çok yüksek sabit sermaye anlamında yatırım maliyeti gerektirmemekle beraber sektörün en önemli girdileri iyi eğitimli personel ve AnGe yatırımlarıdır. Ayrıca, özellikle uluslararası piyasalarda Türk yazılım sektörünün planlı bir şekilde tanıtılması, pazarlama becerilerinin ve yeni ürün/hizmet kapasitesinin geliştirilmesi, uygulanabilir çözümler ve bunların iç ve dış piyasalara etkin sunumu; sektörün büyüme, gelişme ve ihracatı için önem arz etmektedir. Bu kapsamda şirketin halka açılma dolayısıyla elde edeceği kaynağı, sektörün genelinde yaygın o görülen finansal sorunların giderilmesi ve ihtiyaçların karşılanması konularında kullanılmasının uygun olacağı öngörülmüştür.

  • Şirket Satın Alma Fırsatlannın Değerlendirilmesi %15
  • Ar-Ge ve Yazılım Geliştirme Alanlarında Şirket Büyümesi ve Satışların Artması Hedefli Faaliyetlerin Artırılması %30
  • Reorganizasyon, Satış ve Karlılık Artışı Odaklı Süreçierin Artırılması Yatırım %10
  • Mevcut Kredilerin Kapatılması %10
  • Mevcut Ofısleri Büyütme ve Yeni Ofis Açma (Yurt içi ve Yurt dışı) %10
  • İşletme Sermayesi Ihtiyacının Karşılanması %25

Hissenin 5 günlük performansına göre halka arza katılıp sonrasında satmayan yatırımcılar toplamda %50’den fazla getiri sağladı.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP