Yeni Halka Arz Geliyor! Sümer Varlık SPK'ye Başvuru Yaptı!

Sümer Varlık Yönetim A.Ş. SPK'ye halka arz başvurusunda bulundu! Şirket ortak satışı ve sermaye artırımı yöntemiyle halka arz edilecek. Şirketin izahnamesinde yer alan tüm detaylar haberimizde...

Ceyda Güven
Ceyda Güven Tüm Haberleri

Sümer Varlık Yönetim A.Ş. SPK'ye halka arz başvurusunda bulundu! Şirket ortak satışı ve sermaye artırımı yöntemiyle halka arz edilecek. Şirketin izahnamesinde yer alan tüm detaylar haberimizde...

SMRVA;

  • 6 Milyon payını sermaye artırımı yöntemiyle,
  • 3,5 Milyon TL değerinde 3,5 Milyon payını ASV Holding A.Ş.’ye ait ortak satışı ile,
  • 2,5  Milyon TL değerinde 2,5 Milyon payını ise ES ES Akaryakıt Dağıtım A.Ş.’ye ait ortak satışı aracılığıyla halka arz edecek.

Toplamda satışa sunulacak pay adedi 12 Milyon!

Şirket, halka arzlarından elde edeceği fonun yüzde 50'sini şirketin mevcut borçlarını kapatmak için, kalan yüzde 50’lik kısmı ise tahsili gecikmiş alacak portföyü alımında kullanılacak.

Fiyat istikrarı payların borsada işlem görmeye başlamasından itibaren 30 gün olarak belirlenmiş.

Halka arz edilecek paylar için 2 (iki) iş günü boyunca talep toplanacak. SPK onayının ardından talep toplama günleri belirlenecek.

Şirketin KAP açıklaması:

Şirketimiz Yönetim Kurulu, Şirket paylarının ortak satışı ve sermaye artırımı suretiyle halka arz edilmesine ve bu kapsamda ilgili başvuruların gerçekleştirilmesine karar vermiştir.

  Halka arz, Şirketimizin 250.000.000 Türk Lirası kayıtlı sermaye tavanı içerisinde olmak üzere; Şirketimizin çıkarılmış sermayesinin, mevcut ortakların yeni pay alma haklarının tamamen kısıtlanarak, tamamı nakit karşılığı olarak 50.000.000 Türk Lirası'dan, toplam 6.000.000 Türk Lirası kadar artırılarak 56.000.000 Türk Lirası'na çıkarılması ve Şirketimiz pay sahiplerinden ASV Holding A.Ş.'nin Şirketimizin nezdinde sahip olduğu paylardan 3.500.000 Türk Lirası nominal değerli, 3.500.000 adet payın ve Şirketimiz pay sahiplerinden ES ES Akaryakıt Dağıtım A.Ş.'nin Şirketimizin nezdinde sahip olduğu paylardan 2.500.000 Türk Lirası nominal değerli, 2.500.000 adet payın ortak satışı yoluyla halka arz edilmesi suretiyle gerçekleşecektir. Böylelikle, ilgili kurumların onayına tabi olarak toplam olarak 12.000.000 Türk Lirası nominal değerli, 12.000.000 adet imtiyazsız payın halka arz edilmesine karar verilmiştir.

  Halka arz işlemine yönelik olarak hazırlanan Sermaye Piyasası Kurulu onayına tabi Taslak İzahname ve başvuru dosyaları Sermaye Piyasası Kurulu'na ve Borsa İstanbul'a bugün (28.08. 2023) teslim edilmiştir. Ayrıca halka arz işleminin 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu ve varlık yönetim şirketlerine ilişkin olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından çıkarılan düzenlemelere uygunluğunun tespiti için BDDK'ya da başvuruda bulunulmuştur. Şirketimiz paylarının halka arzına ilişkin, Sermaye Piyasası onayına tabi Taslak İzahname ekte yer almaktadır.

  Şirketimiz tarafından Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan başvuru incelenmekte olup, izahnamenin Sermaye Piyasası Kurulu tarafından henüz onaylanmadığı ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun onayını takiben kesinleşen izahnamenin ayrıca ilan edileceği hususlarını kamunun bilgisine sunarız.

Kaynak: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1189917

28 Ağu 2023 - 16:00 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Para Ajansı Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Para Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Para Ajansı editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Para Ajansı değil haberi geçen ajanstır.