DOLAR 17,2466 0.04%
EURO 17,6007 0.17%
ALTIN 962,350,08
BITCOIN 3508461,20%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

mia teknoloji halka arz son durum nasıl?

Mia Teknoloji halka arz son durum nasıl?

ABONE OL
27/11/2021 15:51
mia teknoloji halka arz son durum nasıl?
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Halka arz işlemleri geçen hafta tamamlanarak bu pazartesi işleme başlayan Mia Teknoloji halka arzda son durum nasıl? Hissenin güncel performansı ne durumda? Aracı kurum dağılımı nasıl? Haftalık takas analizi gelişmeleri ve tüm detaylar haberimizde…

Mia halka arz son durum

Halka arzına yaklaşık 185.000 kişinin talepte bulunduğu Mia Teknoloji başvuranlardan ilk gün başvuranlara 72 lot ikinci gün başvuranlara 71 lot dağıtıldı. Halka arz sonrası 5’inci gününde de tavan olan hissede yatırımcıların yüzü gülüyor.

Mia Teknoloji hakkında;

2006 yılından günümüze bilgi teknolojileri; bilişim, yazdım ve danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren MİA Teknoloji A.Ş., Ankara’da Gazi Üniversitesi Tekno Plaza e ODTÜ CoZone’da; Katar Doha’da ise QSTP’d faaliyetlerine devam etmektedir. Şirket on dönemde Ar-Ge Faaliyetlerine ağırlık vere Yapay Zeka, Derin Öğrenme, Görüntü Işleme, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik gibi alanlarda çeşitli inovatif projeler ve yazılımlar geliştirerek Türkiye’de kamu ve özel sektörde ve uluslararası firmalarla aktif bir şekilde çalışmalar yürütmektedir.

Halka arz geliri ile ne yapılacak?

İleri teknoloji sektörleri içerisinde degerlendirilen yazılım sektörü, son yıllardaki hızlı gelişmesine paralel olarak yenilikçi ürün ve hizmetleri iç ve dış piyasadan sunmaktadır. Çok yüksek sabit sermaye anlamında yatırım maliyeti gerektirmemekle beraber sektörün en önemli girdileri iyi eğitimli personel ve AnGe yatırımlarıdır. Ayrıca, özellikle uluslararası piyasalarda Türk yazılım sektörünün planlı bir şekilde tanıtılması, pazarlama becerilerinin ve yeni ürün/hizmet kapasitesinin geliştirilmesi, uygulanabilir çözümler ve bunların iç ve dış piyasalara etkin sunumu; sektörün büyüme, gelişme ve ihracatı için önem arz etmektedir. Bu kapsamda şirketin halka açılma dolayısıyla elde edeceği kaynağı, sektörün genelinde yaygın o görülen finansal sorunların giderilmesi ve ihtiyaçların karşılanması konularında kullanılmasının uygun olacağı öngörülmüştür.

  • Şirket Satın Alma Fırsatlannın Değerlendirilmesi %15
  • Ar-Ge ve Yazılım Geliştirme Alanlarında Şirket Büyümesi ve Satışların Artması Hedefli Faaliyetlerin Artırılması %30
  • Reorganizasyon, Satış ve Karlılık Artışı Odaklı Süreçierin Artırılması Yatırım %10
  • Mevcut Kredilerin Kapatılması %10
  • Mevcut Ofısleri Büyütme ve Yeni Ofis Açma (Yurt içi ve Yurt dışı) %10
  • İşletme Sermayesi Ihtiyacının Karşılanması %25

Hissenin 5 günlük performansına göre halka arza katılıp sonrasında satmayan yatırımcılar toplamda %50’den fazla getiri sağladı.

Aracı kurum dağılımı

Aracı kurum dağılımına göre bugünkü alımlarda Integral ve İş Yatırım ve Vakıf Yatırım ön plana çıkarken satım tarafında Piramit ve A1 Capital öne çıkıyor.

Takas Saklama Analizine göre ise

Takas saklama analizine göre ilk 10’da Ziraat Vakıf ve Garanti oranı dikkat çekiyor. Bu üç kurumun toplam içindeki oranı %50’den fazla seviyede En büyük tek pay ise diğer kategorisinde olarak gözükmekte.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • halka arz
  • mia

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP