DOLAR 16,7635 0.02%
EURO 17,4987 0.07%
ALTIN 975,960,01
BITCOIN 3209510,39%
İstanbul
23°

AÇIK

KALAN SÜRE

mia teknoloji hissesinde hareketlilik devam ediyor tekrar tavan mı?

Mia Teknoloji hissesinde hareketlilik devam ediyor tekrar TAVAN mı?

ABONE OL
03/12/2021 11:56
mia teknoloji hissesinde hareketlilik devam ediyor tekrar tavan mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mia Teknoloji halka arzda son durum nasıl? Hissenin güncel performansı ne durumda? Mia Teknoloji hissesinde hareketlilik devam ediyor tekrar TAVAN mı? Tüm detaylar haberimizde…

Mia Teknoloji hissesinde hareketlilik devam ediyor tekrar TAVAN mı?

Halka arzına yaklaşık 185.000 kişinin talepte bulunduğu Mia Teknoloji başvuranlardan ilk gün başvuranlara 72 lot ikinci gün başvuranlara 71 lot dağıtıldı. Halka arz sonrası 10’uncu gününde de tavan açtı ve ilerleyen saatlerde tavan bozdu. Hissede haraketli dakikalar devam ediyor. Hisse Borsa İstanbul’da 40,80 TL‘den işlem görüyor. Hisse tekrar TAVANA doğru ilerliyor!

Hisse 10 günde yaklaşık %160 kazandırarak yatırımcısının yüzünü güldürdü.!

Mia Teknoloji hakkında;

2006 yılından günümüze bilgi teknolojileri; bilişim, yazdım ve danışmanlık alanlarında faaliyet gösteren MİA Teknoloji A.Ş., Ankara’da Gazi Üniversitesi Tekno Plaza e ODTÜ CoZone’da; Katar Doha’da ise QSTP’d faaliyetlerine devam etmektedir. Şirket on dönemde Ar-Ge Faaliyetlerine ağırlık vere Yapay Zeka, Derin Öğrenme, Görüntü Işleme, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik gibi alanlarda çeşitli inovatif projeler ve yazılımlar geliştirerek Türkiye’de kamu ve özel sektörde ve uluslararası firmalarla aktif bir şekilde çalışmalar yürütmektedir.

Halka arz geliri ile ne yapılacak?

İleri teknoloji sektörleri içerisinde degerlendirilen yazılım sektörü, son yıllardaki hızlı gelişmesine paralel olarak yenilikçi ürün ve hizmetleri iç ve dış piyasadan sunmaktadır. Çok yüksek sabit sermaye anlamında yatırım maliyeti gerektirmemekle beraber sektörün en önemli girdileri iyi eğitimli personel ve AnGe yatırımlarıdır. Ayrıca, özellikle uluslararası piyasalarda Türk yazılım sektörünün planlı bir şekilde tanıtılması, pazarlama becerilerinin ve yeni ürün/hizmet kapasitesinin geliştirilmesi, uygulanabilir çözümler ve bunların iç ve dış piyasalara etkin sunumu; sektörün büyüme, gelişme ve ihracatı için önem arz etmektedir. Bu kapsamda şirketin halka açılma dolayısıyla elde edeceği kaynağı, sektörün genelinde yaygın o görülen finansal sorunların giderilmesi ve ihtiyaçların karşılanması konularında kullanılmasının uygun olacağı öngörülmüştür.

  • Şirket Satın Alma Fırsatlannın Değerlendirilmesi %15
  • Ar-Ge ve Yazılım Geliştirme Alanlarında Şirket Büyümesi ve Satışların Artması Hedefli Faaliyetlerin Artırılması %30
  • Reorganizasyon, Satış ve Karlılık Artışı Odaklı Süreçierin Artırılması Yatırım %10
  • Mevcut Kredilerin Kapatılması %10
  • Mevcut Ofısleri Büyütme ve Yeni Ofis Açma (Yurt içi ve Yurt dışı) %10
  • İşletme Sermayesi Ihtiyacının Karşılanması %25

Hissenin 5 günlük performansına göre halka arza katılıp sonrasında satmayan yatırımcılar toplamda %50’den fazla getiri sağladı.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP