DOLAR 15,9551 0.28%
EURO 16,7859 0.12%
ALTIN 927,17-0,12
BITCOIN 476515-1,06%
İstanbul
21°

HAFİF YAĞMUR

17:01

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

pasifik gyo halka arz talep topluyor nasıl katılırım?

Pasifik GYO halka arz talep topluyor Nasıl katılırım?

ABONE OL
09/12/2021 16:09
pasifik gyo halka arz talep topluyor nasıl katılırım?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pasifik GYO halka arz bugün ve yarın talep topluyor halka arza katılmak isteyen yatırımcılar nasıl katılırım sorusu ve halka arz detayları haberimizde…

Pasifik GYO halka arz nasıl katılırım?

Pasifik GYO Hakkında

Pasifik GYO, bağlı bulunduğu Pasifik Grubu’nun Next Level Ankara; Next Level Loft, Next Level Çayyolu gibi gayrimenkul ve inşaat sektörlerinde ilklere imza atan vizyonu, zengin deneyimi ve güçlü sermaye yapısı ile Türkiye’nin önde gelen GYO şirketlerinden biri olmayı hedefliyor.

Bünyesinde, Türkiye’nin en büyük karma projesi olan Merkez Ankara ve İstanbul’un kalbinde hayata geçirilecek Levent projelerini barındıran Pasifik GYO, sağlıklı ve güvenilir büyümesini sürdürerek gayrimenkul portföyünü genişletmeyi, değer üretmeyi, böylece hissedarlarına, paydaşlarına, müşterilerine ve ülkemize yeni yatırım fırsatları sunmayı amaçlıyor.

Halka arz olacak payların büyüklüğü ne kadar?

Şirket Yönetim Kurulu, 22.10.2021 tarihinde aldığı karar ile, 1.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içinde 200.000.000 TL olan çıkartılmış sermayesinin, tamamı nakden (bedelli) karşılanmak suretiyle 67.500.000 TL artırılarak 267.500.000 TL’ye çıkartılmasına ve artırılan 67.500.000 TL nominal değerli payların, ortakların rüçhan haklarını kısıtlayarak halka arz edilmesine karar verildi.

Sermaye artırımı yoluyla halka arz edilecek payların nominal değeri 67.500.000 TL olup, şirketin halka arz sonrası çıkarılmış sermayesine oranı %25,23 olacak.

Talebin fazla olması halinde, Fatih Erdoğan’a ait 4.500.000 TL nominal değerli paylar, Mehmet Erdoğan’a ait 4.500.000 TL nominal değerli paylar ve Abdulkerim Fırat’a ait 4.500.000 TL nominal değerli payların da olmak üzere, toplam halka arz edilen payların %20’sine tekabül eden 13.500.000 TL nominal değerli payın, şirketin halka arz sonrası çıkarılmış sermayesine oranı %5,05’tir.

Ek satışın tamamının gerçekleşmesi halinde halka arz edilecek payların nominal değeri toplam 81.000.000 TL olup, halka arz sonrası çıkarılmış sermayeye oranı ise %30,28 olacak.

Halka arz yöntemi ve tahsisat oranları nasıl? Arz fiyatı ne?

Oransal Dağıtım yöntemi ile halka arz olacak şirkette talep toplama tarihleri 9-10 Aralık olarark belirlendi. Arz fiyatı 16,38 TL

Tahsisat Oranları şu şekilde

Halka arz edilecek 67.500.000 TL nominal değerli payların;

20.250.000 TL nominal değerdeki %30 oranındaki kısmı Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara

33.750.000 TL nominal değerdeki %50 oranındaki kısmı Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara

13.500.000 TL nominal değerdeki %20 oranındaki kısmı Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara gerçekleştirilecek satışlar için tahsis edilmiştir.

Halka arz geliri nerde kullanılacak?

%30 ile şirket borçlarının finansmanı

%70 ile devam eden ve gerçekleşecek diğer projelerin geliştirilmesinde kullanılması planlanmakta

Halka arz sonrası taahhüt var mı?

Şirket Tarafından Verilen Taahhüt

Şirket, paylarının BİST’te işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 (bir) yıl boyunca herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmamasına ve dolaşımdaki pay miktarının artırılmamasına ve bu sonuçları doğurabilecek başkaca bir işlem yapılmayacağına yönelik taahhüt verilmiştir.

Ortaklar Tarafından Verilen Taahhütler

Toplanan kesin talebin satışa sunulan pay miktarından fazla olması halinde paylarını halka arz edana, Şirket hakim ortakları olan Fatih ERDOĞAN, Abdülkerim FIRAT, Mehmet ERDOĞAN, Şirket sermayesi içinde sahip oldukları payları Borsa İstanbul A.Ş. işlem görmeye başlamasından itibaren 1 yıl süreyle halka arz fiyatının altında Borsa İstanbul A.Ş’de satmayacaklarını ve bu payları halka arz fiyatının altında Borsa İstanbul A.Ş.’de satılması sonucunu doğuracak şekilde herhangi bir işlem tabi tutmayacaklarını, şirket sahip oldukları payları Borsa İstanbul A.Ş.’nin dışında satın alan kişilerinde belirtilen sınırlamalara tabi olacaklarını beyan ve taahhüt etmiştir.

Halka Arza katılırken nelere dikkat edilmeli?

• Halka arz edilen şirketin izahnamesi, araştırma raporları /fiyat tespit raporu ve finansal tabloları dikkatle analiz edilmeli,
• Şirketin sektöründeki itibarı, ortaklık yapısı ve yönetim kadrosu değerlendirilmeli
• Halka arzda toplanan kaynağın nasıl değerlendirileceğine ve temettü politikasına dikkat edilmeli
• Sektöründe öncü, yatırımları güçlü, mali performansı istikrarlı şirket hisseleri tercih edilmeli.

Halka Arza Katılmanın Avantajları

• Fiyat Avantajı
• Yatırım Çeşitliliği
• Risk ve Getiri Değişkenliği
• Devamlı ve Zamanında Bilgi Akışı
• Gözetim, Denetim ve İzleme Ortamında Likidite İmkânı.

Halka arza katılım sağlamak isteyen yatırımcılar ne yapmalı?

Halka arza katılım sağlamak isteyen yatırımcıların öncelikle bir yatırım hesabının olması gerekmektedir.

Yatırım hesabı bir bankada olabileceği gibi aracı kurumda da olabilir.

Yatırım hesabının açılışı için şubeye gitmeye gerek yoktur. İnternet bankacılığından hesap açma talebinde bulunabilir.

Yatırım hesabı açıldıktan sonra ise katılmak istenilen halka arza talep toplama saatler 10.30-13.00 arası eşit dağıtım halka arzlarda gün boyu ise oransal halka arzlarda talepte bulunabilir. Saatler değişiklik gösterebilir bu sebeple yatırım danışmanınızla görüşmeniz yararlı olacaktır.

Halka arza katılım için yatırımcılar yatırım bütçesine göre optimum kararı kendileri vermelidir. Bu hususta yol gösterici olması açısından sitemizde yer alan haberlerden faydalanabilirsiniz.

Halka arza katılım sonrası 3 ile 5 iş günü içerinde hisseler borsada işlem görmeye başlayacaktır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;
  • pasifik

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP