DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4358881,31%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

pegyo yönetimi değişti! spk’yı uyarıyoruz!

Pegyo yönetimi değişti! Spk’yı uyarıyoruz!

ABONE OL
10/08/2022 16:35
pegyo yönetimi değişti! spk’yı uyarıyoruz!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Pegyo yönetimi değişti! Spk’yı uyarıyoruz! Bankada mevduatları olan ve hiçbir borcu olmayan sağlam şirketleri, şirketin mevduatlarını bireysel hesaplarına çekerek, şirketin stoklarını satıp, bir çok borca kefil ederek batırdığı iddia edilen bir grup şimdi de bu şirketle anılıyor…

Pegyo yönetimi değişti! Spk’yı uyarıyoruz!

Bankada mevduatları olan ve hiçbir borcu olmayan sağlam şirketleri, şirketin mevduatlarını bireysel hesaplarına çekerek, şirketin stoklarını satıp, bir çok borca kefil ederek batırdığı iddia edilen bir grup şimdi de bu şirketle anılıyor. Çeşitli sabıkaları bulunan bir manipülasyon çetesinin bu yönetim değişikliği işini Twitter, telegram ve sosyal medya kanalları ile yönettiği konuşuluyor.

Spk‘yı uyarıyoruz, eğer yeni yönetim bu kişiler ile ilişkili ise geçmişte yönetim değişikliği üzerinden iki gün bile geçmeden şirketin tüm parasını şahsi hesaplarına geçirdikleri tespit edilen bu çete, aynı şeyleri burada da yapabilir.

Şirketin tüm nakit akışının SPK tarafından atanacak kayyum ile kontrol altına alınması, hiçbir borç ve kredi, kefalet ilişkisinin SPK kararı dışında yapılmaması ve gereken her türlü tedbirin alınması, olaydan habersiz destekçi konumunda olan binlerce yatırımcının mağduriyetini önleyecektir.

Halka açıklık oranı yüksek ve imtiyaz ile yönetilen veya imtiyazsız bu durumda olan şirketler kötü niyetli kişiler tarafından soyulabilir. Bunun önlenmesinin tek yolu bu tür şirketlere SPK tarafından kayyum atanması veya veto yetkili bağımsız yönetim kurulu üyelerinin atanması ile sağlanabilir.

Küçük yatırımcı yıllardır temettü alamama, bedelli sermaye artışına para yatırarak zarar etme gibi bir çıkmazın içinde “denize düşen yılana sarılır” atasözünde olduğu gibi Twitter dolandırıcılarına yem edilmektedir.

Kırk yıllık komşusuna güvenmeyen kişiler bile Twitter’da yeni tanıdığı ve geçmişini bilmediği insanların peşine düşmekte, başta 3-5 kazanırken sonunda tüm sermayesini kaybetmektedir. İşin üzücü tarafı çiftlikbank benzeri oluşumların sermaye piyasası üzerinde sosyal medya kanalıyla alenen kurulmasıdır. SPK’ yı geçmişte borsadan satın aldıkları tertemiz hiç borcu olmayan şirketleri vampir gibi emerek, 3-5 ayda batıran yapılara karşı uyarıyoruz. Aynı şeyler tekrar yaşanmasın.

Pegyo yönetimi değişti! Spk’yı uyarıyoruz!

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi 

Pegyo yönetimi değişti! Spk’yı uyarıyoruz!

  • PEGYO

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP