DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 3216430,05%
İstanbul
31°

AÇIK

KALAN SÜRE

şeker yatırım’dan 15 milyonluk sermaye artırımı!

Şeker Yatırım’dan 15 Milyonluk sermaye artırımı!

ABONE OL
20/05/2022 14:36
şeker yatırım’dan 15 milyonluk sermaye artırımı!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Şeker Yatırım’dan 15 Milyonluk sermaye artırımı! Şeker Yatırım15 Milyon değerinde sermaye artırımı yapıyor. Detaylar haberimizde!

Şeker Yatırım’dan 15 Milyonluk sermaye artırımı! ŞEKER YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (SKY, SKYMD)

Şirketimizin 17/05/2022 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında; Şirket ödenmiş sermayesinin 15.000.000 TL nakden artırılarak 30.000.000 TL’den 45.000.000 TL’ye çıkarılmasına , Şirket esas sözleşmesinin “Sermaye” başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesinin kabulüne, Ana sözleşme tadilinin gerekli yasal izinlerin de alınmasına müteakip yapılacak ilk Genel Kurul’da onaya sunulmasına, Genel Kurul’un sermaye artırımını onaylaması halinde Ortaklık pay defterine yeni payların işlenmesine, yukarıda yer verilen süreçlerin yürütülmesi, gerekli izinlerin alınması, tescil ve ilan işlemlerinin yapılması ve pay defterine işlenmesi hususlarında Genel Müdürlüğün yetkilendirilmesine karar verilmiştir.

Bedelli Sermaye Artırımı Nedir?

Bedelli sermaye artırımı bir şirketin esas sermayesine karşılık olan hisse senetlerinin bedelleri ödendikten sonra genel kurul kararı ile yeni hisse senedi çıkarılarak şirket sermayesinin artırılmasıdır. Genel olarak bakıldığında bir şirketin sermayesini artırma işlemi de denilebilen bu işlemde şirket ek bir para kazanarak bunu kasasına koyar. Bu işlem sonucunda şirket ortaklarının hisse oranları da dolaylı olarak artar.

bayrak taban, yüzde 324 oranında bedelli için harekete geçti haberi -  borsagündem.com
Şeker Yatırım’dan 15 Milyonluk sermaye artırımı!

Bedelli Sermaye Artırımı Rüçhan Hakkı Nedir?

Şirket ortakları eğer dilerlerse rüçhan hakkını kullanarak yeni hisse senetlerinden paylarına düşen oranda satın alabilirler. Eğer istemezler ve sermaye artırımına katılmamaya karar verirlerse olan rüçhan haklarının borsada satışını gerçekleştirebilirler. Bu satış işlemini gerçekleştiren ortakların dolayısı ile şirketteki hisseleri azalacaktır. Rüçhan hakkı kullanım süresi en az 15, en çok 60 gündür.

Bedelli Sermaye Artırımı Özellikleri ve Avantajları

Bedelli sermaye artırımına giren şirket, şirketin tüm ortaklarına üzerlerine düşen pay kadar hisse alabilme imkanı tanır. Şirketin halihazırdaki ödenmemiş ve öz sermayesi artış gösterir. Bedelli sermaye artırımı yapan şirketin piyasa değeri yükselir. Yapılan bedelli sermaye artırımında ortaklara sunulan rüçhan hakları kısıtlanabilir ve bu haklar yeni yatırımcılara tanınabilir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi paraajansı 

Şeker Yatırım’dan 15 Milyonluk sermaye artırımı!
Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • SEKER

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP