DOLAR 16,0947 1.05%
EURO 17,3314 1.41%
ALTIN 965,531,78
BITCOIN 471301-1,74%
İstanbul
22°

AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

talep toplaması beklenen bu şirketin halka arzı ertelendi! flaş karar!

Talep toplaması beklenen bu şirketin halka arzı ertelendi! Flaş Karar!

ABONE OL
21/12/2021 14:46
talep toplaması beklenen bu şirketin halka arzı ertelendi! flaş karar!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu şirketin halka arzı ertelendi! Flaş Karar! Şirket yetkililerinden gelen açıklamaya göre bu halka arzın ileri bi tarihe ertelendi. Tüm detaylar ve daha fazlası…

Talep toplaması beklenen bu şirketin halka arzı ertelendi! Flaş Karar!

Piyasada yaşanan son gelişmeler şirketlerin halka arz planlarının da gözden geçirilmesine neden oluyor.

Bloomberg HT’ye konuşan kaynaklar KİMPUR’un piyasa koşulları sebebiyle 23-24 Aralık’ta talep toplaması beklenen halka arzını erteleyeceğini ifade etti.

Kararın yakın zamanda açıklanması bekleniyor. Şirketin halka arzı tamamen iptal edip etmeme konusundaki kararı finansal sonuçlara göre vereceği belirtildi.

KİMPUR halka arz amacıyla izahname onayı için 19 Ekim 2021 itibarıyla yaptığı başvuru 16 Aralık 2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylanmıştı.

Şirketin halka arzında pay fiyatı 22,50-24,00 TL aralığında belirlenmişti.

Kimteks hakkında;

Kimteks, 1983 yılından beri müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli hammadde tedariği, teknik destek, finansal ve lojistik çözümler sunmaktadır. Plastik, kaplama, kauçuk, boya ve tekstil sektörlerinde faaliyet göstermektedir.

Kurulduğu ilk günden beri kalite ve hizmet anlayışından ödün vermeden çalışan Kimteks, kimyevi hammadde konusunda dünya lideri olan tedarikçilerle başladığı faaliyetlerini, yeni kurduğu ortaklıklarla ürün çeşitliliğini artırarak sürdürmektedir. Türkiye’de kendi sektöründe distribütörlük hizmeti veren ilk firmalardan biridir.

Kimteks, geniş ürün yelpazesiyle, deposundan müşterilerinin her türlü ihtiyacına kısa zamanda ve esnek bir şekilde cevap verirken, ortak kuruluşlarının sunmuş olduğu geniş teknik destek imkânları sayesinde müşterilerinin ürün geliştirmelerine de yardımcı olmaktadır.

Sektör bilgisi ve geniş ürün yelpazesi sayesinde, müşteri ve tedarikçileriyle uzun vadeli ve güçlü ilişkilere sahip olan Kimteks, sunduğu servis, sağlam tedarik zinciri yönetimi, finansal gücü ve ürün bilgisi sayesinde, faaliyette bulunduğu sektörlerde “süpermarket” olarak adlandırılmaktadır.

Kimteks’in kalite ve hizmet anlayışının en önemli temel taşı doğaya ve insan sağlığına gösterdiği özen, insan kaynaklarına yaptığı yatırım, değişime ayak uydurabilme yeteneği ve kurduğu güçlü iletişim ağları olup bu sayede yapısını sürekli geliştirmekte, pazar payını büyütmekte ve çalıştığı sektörlerin sayısını arttırmaktadır.

Şirket Sektörü

Poliüretan köpükler ya da kısaca PU köpükler yapı ve inşaat işlerinin en çok farklı alanlarda kullanılan malzemelerinden biridir. PU köpükler boşlukların doldurulmasında, ısı yalıtımı işlerinde, ses yalıtımında, bağlama işlerinde ve de pasif ateşten koruyucu olarak kullanılabilir. Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye’nin ilk poliüretan sistem üreticisidir. 1999 yııınaa -voıluretan sistem tvr yatırımı ile ayakkabı, otomotiv, mobilya, yapı ve inşaat sektörlerine yönelik poliüretan sistemlerinin üretim, satış ve dağıtımına başlamıştır.

Halka arz olacak paylar ne kadar? Halka arzı ertelendi!

Kimteks halka arzında 24,75 milyonu ortak satışı, 8,25 milyonu ise sermaye artırımıyla toplam 33,000,000 lot satışa sunulması planlanmaktadır. Talep gelmesi halinde ise 4.950.000 ek lot satışı planlanmakta.

Halka Arz Tarihi :Hazırlanıyor…
Halka Arz Fiyatı/Aralığı :22,50 – 24,00 TL
Dağıtım Yöntemi :Oransal Dağıtım
Pay :33,000,000 Lot
Ek Pay :4,950,000 Lot
Aracı Kurum :Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş.
Bist Kodu :KMPUR

Talep toplama tarihi ve yönetmi

Halka arzın önümüzdeki hafta talep toplaması bekleniyor.

Dağıtım Yöntemi ve Fiyatı

Sadece bireysele ORANSAL dağıtımla halka arz olacak şirketin fiyatı ise 22,50 – 24,00 TL

Talep toplama süresi ve Konsorsiyum lideri

2 gün boyunca talep toplanacak halka arzın konsorsiyum lideri ise TSKB olarak belirlendi.

Halka arz gelirinin kullanım yerleri

  • ORTAK SATIŞINDAN ELDE EDILECEK GELİRLER PAY SAHİPLERİNİN TASARRUFUNDA OLACAKTIR
  • ŞIRKET KAPASİTESİNİN ARTTIRILMASI VE YENİ ÜRÜN GRUPLARININ ÜRETİLMESİ %50
  • BANKA BORÇLARININ BİR KISMININ KAPATILMASI VE BÜYÜME KAYNAKLI ARTAN SERMAYE İHTİYACININ KARŞILANMASI %50

Finansal Tablolar

Kimteks (KIMPUR) Halka arzı ertelendi

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP