DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4715570,75%
İstanbul
24°

AZ BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

yasak getirilen hisse payları!

Yasak getirilen hisse payları!

ABONE OL
11/11/2021 16:00
yasak getirilen hisse payları!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MKK’nın Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapmış olduğu açıklamada SPK’nın işlem yapma yasağı getirilen yatırımcıların paylarına tedbir olarak borsada işlem GÖRMEYEN tipe dönüştürüldüğünü açıkladı. Peki belli miktarda işlem görmeyen hisseler hangileri? Yasak getirilen hisse payları!

Yasak getirilen hisse payları!

Sermaye Piyasası Kurulu kararı doğrultusunda borsalarda işlem yapma yasağı getirilen yatırımcıların “yasaklı” ve “Borsada işlem görmeyen pay”larına ait liste aşağıda yer almaktadır. İşlem Yapma Yasağına ilişkin uygulamalar Kuruluşumuz web sitesinde yer alan İş ve İşlem Kurallarında açıklanmaktadır.

#ALMAD, BASGZ, CANTE, ETILR, GESAN, ISKPL, INFO, MMCAS, SAMAT

*) Değer : Miktar alanlarında binlik ayracı olarak nokta (.), küsürat ayracı olarak (,) virgül kullanılmaktadır.

Yatırımcıların dikkat etmesi gereken altın kurallar !

Pek çok yatırımcıyı hayallerine ulaştıran borsa, bir şans oyunu değil; eksiksiz bir bilgi ve kazanılmış deneyim gerektiren bir piyasadır. Bu nedenle her aşamada dikkat ve özen ister.

Kurumsal olan bu piyasada güvenle birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Fakat işlemlerinizin başarıyla sonuçlanması için birkaç önemli noktayı dikkate almalısınız. Özellikle borsaya yeni başlayanlar bu anlamda bilinçlendirilmeye ihtiyaç duyar.

Bu piyasada, kurallara uygun hareket ettiğiniz kadar mutlu olursunuz. Peki, bu kurallar nelerdir? Burada nasıl bir yatırım stratejisi oluşturmak gerekir? İşte, borsa oynarken dikkat edilmesi gerekenler;

Piyasaya Yüksek Kazanç Beklentisiyle Girmeyin

Borsa yatırımcıları, buradan her durumda yüksek kazanç elde edildiği duyumu ile piyasaya girmemelidir. Bu durum kayıpla karşılaşmayı beraberinde getirecektir.

Borsa, yüksek kazançlar sunan bir yatırım piyasasıdır. Fakat bu yüksek miktarları yalnızca bilinçli yatırımcılar elde edebilmektedir. Bilgi ve deneyim bakımından yetersiz kişilerinse böyle bir beklentiden uzak olarak para kaybetmeyi göze almış olmaları gerekir.

Piyasanın sunmuş olduğu yüksek kazançlardan faydalanmak için öncelikli olarak borsayı tanımak gerekir. Üstelik ekonomi alanında hiçbir altyapıya sahip olmak gerekmeden piyasanın eğitim olanaklarından faydalanabilirsiniz. Zamanla kendinizi geliştirerek borsa piyasası hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız mümkündür.

Borsa Eğitimi Alarak İşlemlere Başlayın

Aracı kurumlardan, çeşitli eğitim kuruluşlarından ve internet üzerinden borsa eğitimlerine erişim sağlayabilmek günümüzde oldukça kolaydır.

Özellikle internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte eğitim olanaklarına ulaşım da internet ortamında mümkündür. Bu da öğrenmeyi eskiye kıyasla oldukça kolaylaştırmıştır.

Aracı kurumların ücretli veya ücretsiz olarak yayınladıkları eğitim olanakları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra internetteki diğer kaynaklardan da bilgi edinmek de mümkündür. istenen yerde ve istenen zamanda aranan bilgilere en doğru kaynaklardan ulaşılabilmektedir.

Finans piyasalarında gelişigüzel işlem yapılamaz. Tüm yatırımcıların başarı için uygulaması gereken belli başlı kurallar vardır. İşlemlerinizin sonucunu etkileyebilecek bu kuralların başında ise piyasa takibi yapmak gelir.

Yalnızca fiyat grafiklerinin izlenmesiyle yatırım aracının fiyatının geleceği tahmin edilemez. Fiyatlar arz ve talep dengesine göre belirlendiği için, arz ve talep üzerine etkili olan faktörlerin takip edilmesi gerekir ki gelecekte bu iki faktörün nasıl değişim göstereceği tahmin edilebilsin.

Temel analiz konuları arasında yer alan bu faktörler için dünya ekonomisinin, sektörlerin ve şirketlerin açıkladıkları veriler, yaşanan önemli gelişmeler, makroekonomik göstergeler ve hatta doğal afetler gibi durumlar arz ve talep üzerine etkili olmaktadır. Etkili bir piyasa takibi yapmak alım – satımda doğru zamanının belirlenmesi adına büyük bir yardımcı olacaktır.

Gelişen imkanlar dahilinde piyasa takibi yapmak, hatta tüm olan bitenleri anlık olarak izlemek oldukça zahmetsiz ve kolaydır. İnternet bağlantısının olduğu her yerde dilediğiniz cihazdan piyasaları takip ederek portföyünüzü yönetebilirsiniz.

Başkalarının Fikirlerine Kulak Asmayın

Piyasalarda işlem yapan herkesin ortak amacı para kazanmaktır. Dolayısıyla en yakınınız dahi olsa kimse size doğru tavsiyeleri vermeyecektir. Bu da size her duyduğunuza itibar etmemeniz gerektiğini öğretmelidir.

Ayrıca her yatırımcının beklenti ve hedefleri birbirinden farklıdır. Yani aynı düşüncelere sahip olması ve sizinle aynı amaçları gütmesi mümkün değildir. Bu bile tek başına kendi yolunuzda ilerlemeniz için geçerli bir sebeptir.

Yatırım işlemlerinde çevrenize güvenirken iki sefer düşünmelisiniz.

Borsada başarılı sonuçlar elde edebilmek için bazı kurallara dikkat edilmesi gerekir. Bu piyasa, günümüzde yatırımcılarına hala yüksek kazançlar getirmektedir. Özellikle de internet üzerinden gerçekleştirilen işlemler sayesinde risk kontrolü tam olarak sağlanmış ve anlık piyasa takibi de gerçekleştirilerek portföy yönetimi sağlanmıştır.

Yüksek kazançlar için yatırımcıların iyi bir risk ve portföy yönetimi bilgisine sahip olması gerektiği bilinmektedir. Yatırımcılar tüm bu gereklilikleri yerine getirdikleri sürece yüksek kazanç elde edebilmektedir.

Borsa piyasası genel olarak riskleri ve büyük kayıpları ile anılmaktadır. Bu faktörlere göre borsa piyasasını değerlendiren kişiler başarıyı yakalayamayacak olan kişilerdir.

Oysaki bu kayıpların nelerden kaynaklandığı ve risklerin nasıl sınırlandırılabileceği araştırılmalıdır. Bu risk ve kayıplara neden olan faktörler bilindiği zaman yatırımcı buna göre bir yol belirleyecektir ve kendini bu faktörlerden korumuş olacaktır.

bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı paraajansi_logo_s.png

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi –

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP