DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4769711,91%
İstanbul
21°

HAFİF YAĞMUR

20:26

AKŞAM'A KALAN SÜRE

yılın son temettüsü bugün dağıtılıyor! yatırımcılar dikkat!

Yılın son temettüsü bugün dağıtılıyor! Yatırımcılar dikkat!

ABONE OL
30/12/2021 20:18
yılın son temettüsü bugün dağıtılıyor! yatırımcılar dikkat!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Yılın son temettüsü bugün dağıtılıyor! Yılın son temettüsü ne zaman dağıtılacak? En yüksek temettü veren şirketler hangileri? Hepsi ve daha fazlası haberimizde…

Yılın son temettüsü bugün dağıtılıyor! Yatırımcılar dikkat!

Temettü nasıl alınır?

Temettü, diğer adıyla şirketlerin elde etmiş olduğu kar payı dağıtımına hak kazanmak için, temettü dağıtımı yapılmadan en az 2 gün önce, elinizde bulunan lot sayısı farketmemeksizin temettüden fayda sağlayabilirsiniz.

Merak edilen bir diğer konu da, temettü verilecek olan gün şirketin hisse fiyatında ne gibi değişiklik olur. Temettü’nün dağıtıldığı gün hissenin fiyatı, adet başına brüt temettü miktarı kadar düşmektedir. Ancak bu düşüşü düzeltilmiş hisse fiyat grafiklerinde temettü geri yansıtıldığı için görmek mümkün değildir. Sadece düzeltilmemiş hisse fiyat grafiklerinde temettü dağıtım günü olan düşüşü görmeniz mümkün olmaktadır.

Tarihi belli olan temettünün dağıtımı sonrasındaki 2 işlem günü sonrası, bankanızı ya da aracı kurumunuzu aramanıza gerek kalmadan, tutar hesabınıza yatırılır. Ancak dağıtımdan 2 iş günü sonrası hala hesabınıza aktarılmamışsa, bu durumda aracı kurum ya da bankanızı arayıp bilgi edinebilirsiniz.

Temettüye ilgi

Hisse senedi ile kar etmenin bir diğer yolu olarak bilinen Temettü ödemeleri de gün geçtikçe özellikle yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Borsa İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri sürekli artışa geçen ve hatta rekor seviyelere ulaşan yatırımcı sayısıyla birlikte, temettüye ilgi de gün geçtikçe çoğalıyor.

Temettü dağıtımı için, yatırımcılar şirketlerin hisse senetlerini alırken, şirket seçimleri, düzenli temettü yatırımı yapan ve buna bağlı olarak fazla getiri sağlayan şirketleri filtreleyerek seçmek isterler. Bahsedilen temettü dağıtımları ise yılın belli dönemlerinde gerçekleşir.

En verimli temettü şirketleri!

 • VESTL %19.5
 • ISDMR %14.5
 • EREGL %10.2
 • AKGRT %9.3
 • DOAS %8.5
 • VESBE %7.5
 • TOASO %7.5
 • ENJSA %6.7
 • AEFES %6.7
 • YGGYO %6.7
 • TTKOM %6.6
 • TCELL %6.4
 • ANHYT %6.2
 • TTRAK %5.7

Yılın son temettüsü!

30 Aralık Ard Yazılım #ARDYZ  ; Temettü tutarı pay başına 0.0017 TL hisse fiyatı ise 7,97 TL

ARD YAZILIM VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ,

Hukuk, Sağlık, Lojistik, Finans sektörleri başta olmak üzere hem ulusal hem de uluslararası projeler geliştirmektedir. Ulusal Hukuk Ağı Projesi (UHAP), Sterilizasyon Takip Sistemi (STS), T.C. Afet Acil Durum Başkanlığı için geliştirilmiş Lojistik ve Depo Yönetim Sistemi, T.C. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından lisans sahibi olunan E-dönüşüm (E-fatura, E-Arşiv, E-Saklama, E-İrsaliye gibi) Hizmetleri konusunda geliştirdiği projeler, sektördeki büyük projelerden birkaçını oluşturmaktadır.

Kurumsal yapılanmasını kalite anlayışından ödün vermeden sürdürülebilir kılmayı amaçlayan ARD YAZILIM VE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ, gerçekleştirdiği faaliyetler ve kaliteli hizmet ile ulusal ve uluslararası projeler yaratmaktadır.

Bu şirket temettü dağıtmayacak! Yatırımcılarını üzdü?

Bu şirket temettü dağıtmayacak! Şirket KAP’a yaptığı açıklama ile temettü dağıtmayacağını duyurdu. Yapılan açıklama ve daha fazlasına BURAYA tıklayarak gidebilirsiniz…

Yılın son temettüsü

Şahin İNCESÖZ

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP