DOLAR 17,2244 0.01%
EURO 17,5939 0.01%
ALTIN 961,22-0,13
BITCOIN 3544972,43%
İstanbul
27°

AÇIK

KALAN SÜRE

atlantis yatırım holding’e spk’dan kötü haber !

Atlantis Yatırım Holding’e SPK’dan kötü haber !

ABONE OL
17/12/2021 10:10
atlantis yatırım holding’e spk’dan kötü haber !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SPK, Atlantis Yatırım Holding’in kayıtlı sermaye sisteminden çıkarılmasına karar verdi şimdi ne olacak? Kayıtlı sermaye sistemi nedir?

SPK tarafından yapılan açıklamanın detaylarına göre

ermaye Piyasası Kurulu (SPK), Atlantis Yatırım Holding’in (#ATSHY) esas sözleşme tadil tasarısına olumsuz yanıt verildiğini ve şirketin kayıtlı sermaye sisteminden çıkarılmasına karar verildiğini açıkladı.

SPK bülteninde ilgili kararla ilgili açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Atlantis Yatırım Holding A.Ş.’nin (Şirket) esas sözleşmesinin “Sermaye ve Hisse Senetleri” başlıklı 7 nci maddesinde
yapılması planlanan değişiklikler doğrultusunda hazırlanan esas sözleşme tadil tasarısına Kurulumuzca uygun görüş verilmesi talebinin olumsuz karşılanmasına ve Şirket’in kayıtlı sermaye sisteminden çıkarılmasına karar verilmiştir.

Atlantis Yatırım Holding hakkında

Atlantis Yatırım Holding Hakkında

Şirket 1994 yılında Menkul Kıymet Yatırım Ortaklığı statüsünde kurulurak faaliyete geçmiştir. 1995 yılından itibaren hisselerini halka arz etmek sureti ile İMKB de işlem görmeye başlamıştır.

2011 yılı Aralık ayında almış olduğu kararla, Yatırım Holding statüsünde faaliyet göstermek için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurmuştur. 2012 yılı içerisinde gerekli izinler alınarak prosedürler tamamlanmıştır. ATLANTİS YATIRIM HOLDİNG A.Ş. olarak yoluna devam eden firma büyümeye yönelik adımlarına da devam etmiştir. Geçen süre zarfında Orna Tarım, Naviga Tekstil ve Balkaney Gıda firmalarını bünyesine alarak yatırımcılarına ve ülke ekonomisine hizmet etmektedir.

Kayıtlı sermaye sistemi nedir?

Kayıtlı sermaye sistemi yalnızca halka açık şirketlere tanınan bir kolaylıktır. kayıtlı sermaye sistemine geçen anonim şirketlerin sermaye arttırımlarında belirlenen limite kadar, genel kurul kararı gerekmemektedir. ayrıca sermaye arttırımında kurul kaydı da daha kolay ve çabuk olmaktadır.

Kayıtlı sermaye sisteminin uygulama alanı bulduğu ilk yer Amerika Birleşik Devletleri’dir. Amerikan hukukunda, şarta bağlı sermaye sistemi veya sabit/esas sermaye sistemi bulunmadığı gibi şirketin esas sözleşmesinde belirtilen tavan miktarı kadar pay senedi çıkarmak ve gereken durumlarda piyasadan pay senedi toplamak, yönetim kurulunun yetkisine bırakılmıştır.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://paraajansi.com.tr/

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

  • ATLANTİS

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP