DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4714760,50%
İstanbul
27°

AZ BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

bir garip halka arz conse! neler oluyor?

Bir garip halka arz CONSE! neler oluyor?

ABONE OL
22/04/2022 16:58
bir garip halka arz conse! neler oluyor?
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Halka arz talep toplama işlemleri geçen cuma sona ererek bu hafta çarşamba günü işleme başlayan CONSUS Enerji’de neler oluyor Hisse arz olduğu günden sonraki 3 işlem gününde de eksi giderek şaşkınlığa yol açtı! Bir garip halka arz CONSE! neler oluyor?

Bir garip halka arz CONSE! neler oluyor? Hisse arz olduğu günden sonraki 3 işlem gününde de eksi giderek şaşkınlığa yol açtı!

Consus halka arz fiyatı olan 4,5 TL’nin üzerine çıkma başarısını bir türlü gösteremedi.

Bir garip halka arz

Adeta yeni baştan halka arz olan şirkette neler oluyor?

Halka arz fiyatının altında işlemlerine devam eden şirkette yatırımcılar tarafından halka arz fiyatının doğru tespit edilip edilmediği büyük sorulara yol açmış durumda.

Halka arzlara olan güvenin azalmasına yol açan bu durum şirket prestiji için de oldukça kötü bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Halka arzın üzerinden henüz 3 gün olan şirketteki bu denli belirsiz ortam yatırımcılar açısından belirsizliğe yol açmış durumda.

Bir garip halka arz

14-15 Nisan 2022 tarihlerinde talep toplanan Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş. paylarının halka arzında 1 TL nominal değerli pay fiyatı 4,50 TL olarak belirlenmiştir. Halka arz sonucunda sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla satışa sunulan 115.500.000 TL nominal değerli payların satışı gerçekleşmiştir. Dağıtım sonuçları aşağıdaki tabloda dikkatinize sunulmuştur

Bir garip halka arz

Halka Arz Geliri Kullanım Alanları

Sermaye artırımı olan 52.500.000 lot payın satışından elde edilecek fon ile;

 • Kısa vadeli kredilerin kapatılması (%50)
 • Kapasite artışı,yeni yatırımlar,büyüme (%40)
 • İşletme sermayesi (%10)
Consus ilk işlem günü
Halka Arz Taahhütleri
 • Ek satış gerçekleşmez ise 52.500.000 lot payın satışından elde edilen gelir ile ek satış gerçekleşir ise 57.500.000 lot payın satışından elde edilen gelir ile 30 gün boyunca fiyat istikrarı planlanmaktadır.
 • 180 gün boyunca bedelli sermaye artırımı yapılmayacağı
 • 180 gün boyunca pay satılamayacağı, halka arz fiyatının altında satış yapılmayacağı taahhüt edilmiştir

Şirket hakkında

Global Yatırım Holding’in iştiraki olan Consus Enerji, yenilenebilir enerji alanında gerçekleştirdiği biyokütle ve güneş santralleri yatırımlarına ek olarak, birleşik ısı ve güç sistemlerini (kojenerasyon / trijenerasyon ) yap-işlet iş modeli ile hayata geçiren Türkiye’nin en büyük kurulu gücüne sahip enerji hizmet firması olarak sektörüne liderlik ediyor.

Consus Enerji, Türkiye’nin dört bir köşesinde yeni nesil enerji yatırımlarını gerçekleştiriyor, enerjinin geleceği olan yenilenebilir kaynaklara yatırım yapıyor ve sanayi kuruluşları tarafından ihtiyaç duyulan enerji çözümlerini yerinde hayata geçiriyor.

Mühendislik birikimi ve enerji uzmanlığıyla, sanayiden tarıma ülke ekonomisinin itici gücü olmaya devam ediyor.

Twitter takip için => https://twitter.com/home Telegram üye olmak için=> https://t.me/paraajansi  Kanal abonelik ve bildirim için => https://paraajansi.com.tr/

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

 • consus

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (2)
 • oguncuysal97@gmail.com

  Bist soygun kanuni soygun

 • İLHAMİ YILMAZ

  Bunlar borçlarını ödemek için halka arz yöntemi ile kasalarına nakit para çekme peşinde.Taahhütname de 6 ay halka arz fiyatının altında satış yapılmayacak tı.

  Cevapla Yanıtla
  +18
  -1


HIZLI YORUM YAP