DOLAR 16,7477 -0.06%
EURO 17,5203 0.1%
ALTIN 975,46-0,04
BITCOIN 323546-0,08%
İstanbul
25°

AÇIK

KALAN SÜRE

geçtiğimiz aylarda halka arz olan bu şirket milyonluk iş anlaşmasına imza attı !
  • Para Ajansı
  • Ekonomi
  • Geçtiğimiz aylarda halka arz olan bu şirket milyonluk iş anlaşmasına imza attı !

Geçtiğimiz aylarda halka arz olan bu şirket milyonluk iş anlaşmasına imza attı !

ABONE OL
11/10/2021 00:28
geçtiğimiz aylarda halka arz olan bu şirket milyonluk iş anlaşmasına imza attı !
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Halka arz süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanarak halka arz olan ve borsada işlem görmeye başlayan bu şirket milyonluk iş anlaşmasına imza attığını duyurdu. Hangi şirket? Hisseye etkisi olur mu?

Halka arz şirket milyonluk iş

VBT Yazılım tarafından yapılan KAP duyurusuna göre şu bilgilere yer verildi. (#VBTYZ)

Şirketimiz VBT Yazılım A.Ş., Türkiye’de yerleşik Özel Bir Banka ile  “BMC File-Aid, Strobe, Expediter Ürünleri Yazılım Bakım Hizmeti  Satın Alma Sözleşmesi” imzalamıştır.

“BMC File-Aid, Strobe, Expediter Ürünleri Yazılım Bakım Hizmeti Satın Alma Sözleşmesi” 3 yıllık bir sözleşme olup  toplam değeri 1.575.000 USD dir.

Kamuoyuna duyurulur.

İş anlaşmasının TL karşılığı 15 milyon TL’yi geçiyor.

Şirket hakkında;

Vbt Yazilim A.S. Türkiye’deki İstanbul ‘de merkez ofisi ile bir girişimdir. Elektronik Mağazaları sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. 24. Haziran 1993 tarihinde kuruldu. Şu anda toplam 250 (2021) çalışanı bulunmaktadır. Şirketin finansal kaynaklarına göre son 10 yılda %20-%25 oranında büyümesi kaydedilmiştir. Şirketin yıllık cirosu 130.000.000 TL‘dir. İstanbul, Ankara ve Adana olmak üzere üç büyük ilde yerel ofisi bulunmaktadır. En büyük şirket hissedarı %71 ile Birol Başaran’dır. Şirket Dünyadaki tüm teknolojik yenilikleri yakından izleyip, bunları kendi geliştirdiği yazılımlarla harmanlayarak, Türkiye’deki müşteri portföyünün hizmetine sunmak ve AR-GE çalışmaları yaparak Türk Mühendis ve Yazılımcıları ile dünya IT pazarında rekabet edebilecek ürün ve hizmetler üretmeyi planlamaktadır.

Halka arz sonuçları

Halka Arz İşlemlerinde Sermaye Piyasası Aracının % 5 inden Fazlasını Satın alan hiç bir yatırımcı bulunmamakta

Halka arz geliri ile ne yapılacak?

Şirket halka arzdan gelicek gelirrin %15 ile şirket satın alma fırsatlarının değerlendirmesinde, %20’si ile Ar-Ge faaliyetlerinin ileştrilmesi ve yeni bir Ar-Ge merkezinin kurulması, %40 ile mevcut ofisleri büyütme ve yeni ofis açmada (yurtiçi yurtdışı) kullanılmasında, %25 ile de işletme sermayesi ihtiyacının karşılanmasında kullanılması planlıyor.

Hisse Performansı

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi – https://t.me/borsaistanbulforum

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP