DOLAR 16,7667 0.03%
EURO 17,5055 0.1%
ALTIN 976,780,10
BITCOIN 3212380,33%
İstanbul
23°

AÇIK

KALAN SÜRE

rainbow talep toplama son gün halka arza katılacakların dikkatine !

Rainbow talep toplama son gün halka arza katılacakların dikkatine !

ABONE OL
01/12/2021 10:50
rainbow talep toplama son gün halka arza katılacakların dikkatine !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halka arz olacak şirketlerden Rainbow Polikarbonat talep toplama bugün son halka arza katılmak isteyen yatırımcıların dikkatine! Halka arza nasıl katılırım? Halka arza katılmanın faydaları nelerdir? Halka arz hesaba kaç lot düşler? Tüm soruların cevapları haberimizde…

Rainbow talep toplama detaylarına göre geçtiğimiz hafta halka arz onayı alan şirket 30 Kasım ve 01 Aralık tarihlerinde talep toplama yapacak olan halka arzın detayları şu şekilde

Halka arz detayları

Halka Arz Fiyatı/Aralığı :9,90 TL

Dağıtım Yöntemi :Eşit Dağıtım

Pay :12,000,000

Aracı Kurum :İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Bist Kodu :RNPOL

Hesabıma Kaç Lot Geçer?

Taahhütler

İhraççının ana pay sahipleri olan ve aynı zamanda ortak satışı yöntemiyle paylarını halka arz eden Fatih Mehmet Akbeyaz, Hüseyin Yücel, Ekrem Akbeyaz ve Selahattin Yücel adına şirket paylarının Borsa’da işlem görmeye başladığı gün dahil olmak üzere 5 işlem günü süreyle her gün açılış seansında, halka arz fiyatından, İnfo Yatırım aracılığı ile toplamda 400.000 adet günlük geçerli alım emri girecektir.

Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında kullanılacak azami kaynak, ortak satışı kapsamında elde edilen brüt kaynak kadar olacaktır.

Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında gerçekleştirilecek işlemler 5 iş günü süreyle sınırlı olup, girilen emirler iptal edilemeyecektir.

5 iş günü içinde halka arz fiyatı, o gün için Borsa’da geçerli taban fiyatın altında kalıyor ise Halka Arz Edenlerden Fatih Mehmet Akbeyaz için 196.000 adet, Hüseyin Yücel için 116.000 adet, Ekrem Akbeyaz için 54.400 adet, Selahattin Yücel için 33.600 adet günlük emir girme yükümlülüğü tamamlanmış sayılır.

5 iş günü içinde halka arz fiyatı o gün Borsa’da geçerli tavan fiyatın üstünde kalıyor ise, toplamda 400.000 adet günlük alım emri o gün geçerli fiyat aralığının tavanından girilerek o iş günü için Halka Arz Edenler’in emir girme yükümlülüğü yerine getirilir.

Günlük Alım Emri Uygulaması boyunca satın alınan Şirket payları, Borsa İstanbul’da Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi içinde (5 iş günü) satışa konu olamayacaktır.

Söz konusu günlük alım emri taahhüdü kapsamında sisteme girilecek en yüksek fiyat, tasarruf sahiplerinde satış duyurusunda belirtilen halka arz fiyatı olacak olup, söz konusu halka arz fiyatının üzerinde alım yapılmayacaktır. Ancak halka arz fiyatının, Günlük Alım Emri Taahhüdü süresi içinde o gün Borsa’da geçerli tavan fiyatının üstünde kalması durumunda halka arz fiyatının altındaki fiyatlardan alım yapılması mümkün olabilecektir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı Takip İçin üye olmayı unutmayın

Bizi sosyal medyada takip ederek özel haberlerimize ilk siz ulaşabilirsiniz;

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP